MAKBETS

   Spēlmaņu Nakts balsojumu veic:      izrades.lv   

Viljams Šekspīrs
MAKBETS
Traģēdija neklasiski

16+
Lielās zāles skatuve
Anglu un krievu valodā (LV titri)
1 stunda 20 minūtes

Kustību, skaņu un Šekspīra valodā izstāstīts stāsts par neremdināmu varaskāri, kura saindē prātu un iedzen aizvien dziļāk necilvēcības purvā.

***

Makbets notic triju raganu pareģojumam, ka kādreiz viņš kļūs par Skotijas karali. Varaskāre pamazām aptumšo viņa un sievas prātu, un, kad pirmais duncis ir asinīm apslacīts, atpakaļceļa vairs nav - katrs nākamais solis virza Makbetu aizvien tuvāk pretī paša iznīcībai.

„Makbets”, viena no tumšākajām Šekspīra lugām, uzskatāmi parāda, kā cilvēks, kura rokās nonāk vara, apzināti vai neapzināti mēdz izvēlēties kļūt par monstru. Izrādē tiek atspoguļots biedējošo pārmaiņu ceļš - kā cilvēks pamazām pārtop par tirānu, kā vardarbīgā ceļā iegūtā vara un izmisīgie centieni to tādā veidā arī noturēt iedzen paranojas, vainas apziņas, baiļu un ārprāta gūstā. 

Izrādē pārsvarā piedalās teātra „jaunās asinis” – aktieri, kuri šovasar absolvējuši Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas izglītības programmu „Teātra māksla” un kuriem bija unikāla iespēja iedziļināties Šekspīra darbā un apgūt šī klasiķa vārsmas oriģinālvalodā ar britu aktiera, pasniedzēja un Šekspīra daiļrades pētnieka Pola Gudvina (Paul Goodwin) palīdzību. Izrāde ir angļu un krievu valodā ar tulkojumu latviešu valodā titros.

Režisors:  Oļegs Šapošņikovs
Konsultants, aktieru pedagogs:  Pols Gudvins (Paul Goodwin)
Horeogrāfe: Irina Bogeruka
Scenogrāfe, kostīmu māksliniece: Inga Bermaka
Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs

Lomās: Artjoms Afanasjevs, Eduards Beļnikovs, Miroslavs Blakunovs, Vanda Gibovska, Aleksandra Koguce, Agnese Laicāne, Alisa Matvejeva, Jevgeņijs Mihailovs, Svetlana Morozova, Raimonds Paegle, Luiza Prokofjeva, Milena Savkina, Darja Šakalova, Marks Šelutko, Kristina Tiško, Vladislavs Vasiļjevs, Natālija Kotona, Maksis Krilovs, Kristīna Zaharova

Pirmizrāde: 2023. gada 22. novembrī

Pola Gudvina meistarklases Daugavpils teātrī tika īstenotas ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu. 

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu