Kotigoroško

Izrāde paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem (no divu gadu vecuma), tāpēc tā ir leļļu izrāde, kurā tiks izmantotas plakanās lelles. Viss stāsts risinās kā no burvju kastes, kastītes. Šī pasaka tiek stāstīta jau gadsimtiem ilgi, jo mazais varonis iestājas, lai aizstāvētu savu ģimeni no ļaunuma, kas šķiet neuzvarams.

Izrādē nav teksta. Tas sasniegs plašāku auditoriju un piepildīs vienu no galvenajiem mērķiem - popularizēt ukraiņu kultūru skatītāju vidū, jo īpaši Aizkarpatu reģiona lietišķo mākslu. Izrādes muzikālajā noformējumā iekļauti Ukrainā populāri tautas motīvi ("Nich ya mesyachna", "Goryla posna, palala") un populāra autoru mūzika ("Oy u luzi chervona kalyna", "Shchedrik") Ukrainas dienvidrietumu reģioniem tradicionālu tautas instrumentu aranžējumā.

Izrādes noformējuma pamatā ir tēli, kas veidoti, iedvesmojoties no Aizkarpatu reģionam raksturīgajiem rakstiem (izšuvumos, apģērbā, elementos un sadzīves priekšmetos). Tas ir saistīts ar to, ka pasakā ir maģija. Tiek uzskatīts, ka šim reģionam piemīt maģiskas spējas.  

Teksta trūkums izrādē un orientēšanās uz jaunākajiem skatītājiem liek izmantot vienkāršus, bet saprotamus izteiksmes līdzekļus ("shematiskas" lelles, "shematiskas" dekorācijas) un risināt pazīstamas situācijas (cīņa starp labo un ļauno).

Izrādes tēma ir cīņa par savu ģimeni, savām mājām, savu kultūru un zemi, jo nav svarīgi, kas ir tavs ienaidnieks, bet svarīga ir tava ticība uzvarai.

 
Nav gaidāmo pasākumu