SATIKT. Laikmetīgās dejas viesizrāžu programma HOROS Rīgas cirkā.

Rīgas Cirka Kupola zālē viesizrāžu programmas HOROS ietvaros 5. aprīlī plkst. 18:00 un plkst. 20:00 tiks uzvesta apvienības IevaKrish dziedājumu un dejas izrāde “Satikt”. 


“Satikt” ir izrādes formā organizēti akustiski dziedājumi, ietveroša dejas horeogrāfija un kustīga skaņa. “Satikt” ir pētījums lietuviešu tradicionālo sutartiņu dziedājumu daudzbalsībā, kas izrādē apskatīti un izvērtēti kā netieša savstarpējā dialoga prakse. Vienlaikus skanošajā kā papildinošais tiek akcentēts nedaudz atšķirīgais. “Satikt” dejojumu, tā pat kā sutartiņu  dziedājumu, līdztekus izpildītās balsis, tiecas atšķirties viena no otras tik par 'toni'. “Satikt”, iespējams, ir mēģinājums satikt, uzsverot disonējošo. 

Izrādē tiek nodrošināta piekļūstamība cilvēkiem ratiņkrēslos. “Satikt” dziedājumi kā koncerts kustībā ir piemērots cilvēkiem ar vājredzību un neredzību. 

Izrādē “Satikt” piedalās Dārta Drava un Ilze Amanda Zakrevska, kas izpilda sutartiņu dziedājumus lietuviešu valodā. Kopā ar dziedātājām norises telpā atrodas horeogrāfi, dejotāji, scenogrāfi un izrādes autori  - Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants, jeb apvienība IevaKrish - kas izpilda izrādei specifiski radīto un no sutartiņu dziedājumiem atvasināto divbalsīgo dejas materiālu. Sutartiņu dziedājumus aranžējis, skaņas dizainu veidojis un klātienē skaņos Jēkabs Nīmanis. Darba dramaturģijai tapt palīdzēja Sandija Santa. Izrādes “Satikt” un programmas HOROS producente ir Anna Ulberte.

Izrāde oriģināli veidota Valmieras Vasaras teātra festivālam kā arī vēlāk uzvesta festivālos “Laiks dejot!”, “Sansusī” un HOROS Aizputes sezonālajā programmā.

Dejas apmaiņas programma HOROS, kuras nosaukums aizgūts no grieķu vārdiem χορός  un  χώρος (deja un telpa), tika aizsākta 2022. gadā kā starptautisku un vietēju dejas mākslinieku rezidence, vienas dienas festivāls un dejas viesizrāžu programma Aizputē un Rīgā. Savā būtībā HOROS ir mirklīga, gaistoša un ceļojoša dejas māja, kas līdz novembrim periodiski iegulsies Rīgas Cirka jaunajā ēkā. “Satikt” pēc janvārī uzvestās un plašu skatītāju interesi izraisījušās izrādes “Vērpete” būs otrais programmas darbs Rīgas Cirkā. 

Programmas HOROS mērķis ir veicināt laikmetīgās dejas un performanču mākslas attīstību, vietējā un starptautiskā profesionālā tīklojuma veidošanos un dejas viesizrāžu rīkošanu. HOROS organizē biedrība Tuvumi: dejas mākslinieki Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants, producente Anna Ulberte un mākslinieks un kurators Aleksejs Beļeckis.

 

Ieteikt

Tuvākie pasākumi