KAUKĀZIEŠU KRĪTA APLIS

Bertolts Brehts

KAUKĀZIEŠU KRĪTA APLIS 

Lielajā zālē no 24.03.2023.

7.05.24. Izrāde ar titriem angļu valodā. Iegādājoties biļetes, ērtākai titru lasīšanai iesākām izvēlēties sēdvietas, sākot no 7. rindas līdz zāles beigām /  7.05.24.  performance with English surtitles. For better visibility of the surtitles, we recommend choosing seats starting from the 7th row and back.

"Dailes teātra izrāde Kaukāziešu krīta aplis ir notikums latviešu teātrī. Pieci. Bertolta Brehta Kaukāziešu krīta aplis, ko Dailes teātrī iestudējis jauns gruzīnu viesrežisors Data Tavadze, ir viena no labākajām izrādēm šajā sezonā." 5/5

Zane Radzobe, "Ir", 30.03.2023. 

“Zem klajās debess taisnība nevar noslēpt savu ļauno nolūku. Vējš papūš tai brunčus, un mēs redzam, kas slēpjas zem stingrajiem likumiem.”

Krīta aplis ir pamācoša teika, kādu to esam dzirdējuši no ķēniņa Zālamana. Tikai Brehts pasaku varoņus no Kaukāza ir apbruņojis ar mūsdienās tik vajadzīgo ironiju un cinisma abpusgriezīgo zobenu. Pirms liktenīgās tiesas, kad jāizšķiras, kura māte ir īstā – tā, kas dzemdējusi, vai tā, kas audzinājusi, – viss notiek kā jau pasaku valstībā – karaļu gāšana, jaunavas izprecināšana mirušam pulkvedim, bet visam pa vidu divi mīlētāji, kuriem lemts dzīvot mūžam laimīgi.

Brehta pamācība ir vienkārša: taisnība, kas celta uz kauliem, nav nekāda taisnība, bet nauda, kurai mēs visi esam pakļauti, vēl nedod spēku pārvarēt cilvēces lielākos ienaidniekus – tā pieviļ ar mantkārību un liekulību. Valstis brūk un ceļas atkal jaunas, kari izceļas un atkal norimst, taisnību valstī sola, bet nekad nepiepilda, bet īsta mīlestība pārvar visus liktens šķēršļus.

Lomās: Milēna Miškēviča, Artūrs Skrastiņš, Vita Vārpiņa, Kaspars Dumburs, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Katrīna Griga, Kārlis Arnolds Avots, Toms Veličko, Mārtiņš Upenieks, Niklāvs Kurpnieks, Emīls Juhans Bahmanis

Izrādē piedalās mūziķi: Dace Zālīte-Zilberte vai Jānis Pauls – čells, Indulis Cintiņš – vijole, Ivo Krūskops vai Arnis Stepiņš – sitaminstrumenti, Artūrs Noviks vai Inita Āboliņa – akordeons, Rihards Plešanovs vai Mārtiņš Zilberts – klavieres

Režisors – Data Tavadze, Scenogrāfe - Keti Nadibaidze, Kostīmu māksliniece - Kristīne Pasternaka, Komponists – Nika Pasuri, Gaismu mākslinieks - Pīters Smols (Peter Small), Režisora asistente - Diāna Kaijaka, Gaismu mākslinieka asistents - Toms Deivis (Tom Davis)

 

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu