Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis

Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis
Vēstuļu lasījums ar bēdīgiem valšiem

Vēstuļu lasījumu “Pār izdegušiem laukiem skrien mans sapnis” iedvesmojušas latviešu rakstnieces, prozaiķes, esejistes, publicistes, tulkotājas un atdzejotājas Regīnas Ezeras sešdesmito gadu vidū rakstītās mīlestības vēstules. 2003. gadā autores meita Aija Vālodze tās apkopojusi apgāda Priedaines izdotā krājumā, kura nosaukumā izmantots fragments no Basjo Macuo haikas. 

Vīrietis, kuram septiņu gadu garumā Ezera veltījusi šīs nenosūtītās vēstules un kura vārdu krājuma lasītājs tā arī neuzzina, vēstuļu sarakstīšanas laikā bijis ģimenes cilvēks, arī pati Ezera bija precējusies trīs bērnu māte, turklāt viņi abi bija sabiedrībā pazīstamas personības. Rezultātā 25 vēstuļu garumā, atkal un atkal apsolīdama vairs nerakstīt, tomēr nemitīgi laužot sev pašai doto zvērestu, Ezera izmisīgi un patiesi atklāj stāstu par nelaimīgu mīlestību un neaizsniedzamu sapni, kuram tā arī nav lemts īstenoties.                                      

Tomēr mūsu izrādē neizskan neviena pati Regīnas Ezeras rakstīta rindiņa. 

Tā vietā izrādes tekstu veido fragmenti no 236 šī brīža Latvijas iedzīvotāju rakstītām vēstulēm, kurās dažnedažādi sabiedrībā pazīstami un nepazīstami cilvēki dalās savās anonīmajās pārdomās, pārdzīvojumos un pieredzēs, kas saistītas ar mīlestības radošo un postošo spēku. 

Vēstuļu lasījuma pirmizrāde notika Cēsīs, mākslas telpā MALA, taču tagad Ance un Klāvs jūs aicina uz tikšanos Rīgā, lai rimti saviesīgā gaisotnē kopīgi izlasītu šīs vēstules, noklausītos dažus skumjus valšus, apēstu kādu Serenādi un iedzertu krūzīti nātru tējas. 

Ceļā saslimu. 
Pār izdegušiem laukiem
Skrien mans sapnis.
/Macuo Basjo/

Pirmizrāde Cēsīs: 2022. gada 15. decembrī
Rīgas pirmizrāde: 2023. gada11. martā

Atbalstītāji: Valsts kultūrkapitāla fonds, kultūrtelpa M/Darbnīca, mākslas telpa MALA, Ogilvy PR, Kalnciema kvartāls

Radošā komanda

Ideja un izpildījums: Ance Strazda, Klāvs Mellis
Teksts: 236 anonīmu autoru kolektīvs
Gaisma: Nikola Suhereva
Foto: Āris Matesovičs

 

 

Ieteikt

Tuvākie pasākumi
piektdiena ,
14. aprīlis, 19:00
  • 15€
Pirkt no 15€
sestdiena ,
15. aprīlis, 19:00
  • 15€
Pirkt no 15€