SKRODERDIENAS SILMAČOS

Šogad Dzintaru koncertzālē savu pirmirzrādi piedzīvoja visu laiku leģendārākās latviešu lugas “Skroderdienas Silmačos" 120. jubilejas jaunietsudējums un jau 2023. gada jūnijā šo iestudējumu būs iespēja baudīt arī Bauskas Pilskalna estrādē un Saldus kalnsētas estrādē. 

Apzinoties, ka latvieši vienmēr pelnījuši īsteni latvisku ielīgošanu režisors Imants Strads radījis pavisam jaunu iestudējumu un pēc viņa aicinājuma 2022. gadā iestudējumā pirmo reizi pulcējās aktieri no visiem Latvijas lielākajiem teātriem. Skroderdienas Silmačos lomas izspēlēja spilgts aktieru kolektīvs: Kristīne Nevarauska (Antonija), Edgars Pujāts (Dūdars), Madara Melne Tomsone (Elīna), Ivo Martinsons (Aleksis), Artis Jančevskis (Kārlēns), Imants Strads (Pindaks), Ieviņa Elīna Bojarkina vai Zane Aļļēna,  Meinards Liepiņš (Rūdis), Marģers Eglinskis (Ābrams Vulfsons), Ģirts Liuzniks (Joske), Lelde Dreimane (Zāra Goldbaum), Pindacīša Ieva Puķe vai Regīna Devīte, Bebene Elīna Vāne vai Sigita Pļaviņa, Tomuļu māte Māra Mennika vai Baiba Valante.

“Parēķiniet paši - 120 gadi ir kā minimums 6 paaudzes, kuras ir uzaugušas ar Skroderdienām. Mums ir iespēja dziedāt līdzi un smieties par jokiem, par kuriem smējušies mūsu vecvecvecvecvecāki,” spriež izrādes režisors Imants Strads. Rūdolfa Blaumaņa lugu patiesi gribas redzēt - dziedāt līdzi zināmajām dziesmām un, ko tur liegties, sagaidīt arī krāsns sprāgšanu. Dažbrīd liekas, ka "Skroderdienas" var pelnīti saukt par latviskā gēna sastāvdaļu - tās skatās un zina no galvas jauni un veci un Skroderdienu skatīšanās tradīciju nodod no paaudzes paaudzē.

Biļetes iespējams iegādāties jau šobrīd Biļešu Paradīzes kasēs!

 

Ieteikt

Tuvākie pasākumi
SKRODERDIENAS SILMAČOS

Bauska, Bauskas pilskalna parka estrāde

2023. gada 16. jūnijs, 19:00
SKRODERDIENAS SILMAČOS

Bauska, Bauskas pilskalna parka estrāde

  • 20€
  • 18€
  • 15€
  • 12€
Pirkt no 12€
SKRODERDIENAS SILMAČOS

Saldus, Saldus Kalnsētas parks

2023. gada 22. jūnijs, 19:00
SKRODERDIENAS SILMAČOS

Saldus, Saldus Kalnsētas parks

  • 20€
  • 18€
  • 15€
  • 12€
Pirkt no 12€