LAIKS. TU. LŪGŠANA. Koncerts – mistērija

Mikus BĀLIŅS, Elvijs ENDELIS, Aleksandra ŠPICBERGA un vīru vokālā grupa.

Koncerts – mistērija: Latvijā vēl neskanējuši dziedājumi, Arvo Perta skaņu gleznas, gaismas un skaņas saspēles.

Koncertprogrammā skanēs dažādu gadsimtu BAZNĪCAS DZIEDĀJUMI UN LŪGŠANAS latīņu, grieķu, aramiešu, baznīcslāvu un latviešu valodās, kā arī igauņu komponista ARVO PERTA instrumentālās skaņu gleznas. Dabisks balss skanējums satiks sitamo instrumentu pasāžas un ievibrēs klausītāju sirdis kopīgā lūgšanā. Emocionālajā gara pārdzīvojumā klausītāju vadīs GAISMU SPĒLES, ļaujot klātbūtnē izdzīvot Gaismas uzvaras stāstu. 

Daļa skaņdarbu klausītājam būs jaunatklājums, jo Latvijā skanēs pirmo reizi, tostarp lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs” aramiešu – Jēzus valodā. Koncertā mīsies gan Austrumu, gan Rietumu rita baznīcas dziedājumi. 

“Mans sapnis ir, lai mēs šajā sarežģītajā laikā visi būtu kopā, sajustu kopību un stiprinātos kopīgās lūgšanās”,  -  saka dziedātāja un vīru vokālās grupas vadītāja Aleksandra Špicberga.

Kā īpaša dāvana klausītājiem izskanēs trīs izcilā igauņu komponista Arvo Perta skaņdarbi, virtuozo sitaminstrumentālistu Elvija Endeļa un Mikus Bāliņa lasījumā.

Gaismu spēles veidos Ivars Vācers.

Aleksandra Špicberga ir viena no spilgtākajiem un daudzpusīgākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā. Dziedātājai vienlīdz tuva ir gan akadēmiskā, gan tautas un baznīcas mūzika. Aleksandra ir vairākkārtēja valsts un starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte. Piedalījusies dažādos valsts mēroga kultūras pasākumos un starptautiskos mūzikas festivālos. Koncertējusi Zviedrijā un Norvēģijā. Izdoti trīs mūzikas albumi. Aleksandra studē kora diriģēšanu Andra Veismaņa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš  ir vieni no spožākajiem Latvijas jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem. Starptautisku konkursu laureāti. Skatītāju atzinību guvuši Latvijas Nacionālās televīzijas konkursā ''Radīti mūzikai''. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādiem kolektīviem, tostarp Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri. Abi mūziķi ir ieguvuši divus maģistra grādus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Muzicē profesionālajā sitaminstrumentu ansamblī Perpetuum Ritmico, kura sastāvā tikuši nominēti Latvijas Lielajai Mūzikas balvai.

Vīru vokālā grupa – īpaši šim projektam izveidota, mūziķu apvienība Aleksandras Špicbergas vadībā.

 

 

Ieteikt

Tuvākie pasākumi
LAIKS. TU. LŪGŠANA. Koncerts – mistērija

Rīga, Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca

2023. gada 2. janvāris, 19:00
LAIKS. TU. LŪGŠANA. Koncerts – mistērija

Rīga, Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca

  • 15€
Pirkt no 15€
LAIKS. TU. LŪGŠANA. Koncerts – mistērija

Valmiera, Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskā baznīca

2023. gada 8. janvāris, 17:00
LAIKS. TU. LŪGŠANA. Koncerts – mistērija

Valmiera, Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskā baznīca

  • 15€
Pirkt no 15€