PISTIES VAI DZĪVOT

Smaga mūzikas izrāde par prostatas vēzi

Izrādes garums: 1h20min


TESA/KVADRIFRONS


IZRĀDE VIEDOTA KĀ KONCERTS, KAS PIEDZĪVOJAMS TIKAI STĀVVIETĀS.

"Pisties vai dzīvot" ir multimediāls vēstījums par vienu no sarežģītākajām vīriešu veselības likstām. Prostatas vēzis, par spīti tā izplatībai, ir tabu tēma, kas var nogalināt jebkuru ballīti.   Lai gan sarunas par vēzi sabiedrībā ir aktualizējušās, prostatas vēzis, kas ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana vīriešu vidū, joprojām ir reti apskatīts un apspriests temats - īpaši mākslā. Iespējams, tas  saistīts ar novecojušajiem, bet joprojām aktuālajiem  uzskatiem, ka vīrieši nedrīkst izjust sāpes, emocijas vai pārdzīvojumus, kas ir neizbēgamas cīņā ar vēzi. Bieži prostatas vēža saslimšanas un ārstēšanas sekas ir seksuālo funkciju un erekcijas traucējumi, kas pacientiem asociējas ar vīrišķības zaudējumu. Ar šo izrādi, kurā tiek atklāts gan slimības emocionālais, gan faktoloģiskais fons, vēlamies parādīt, ka vīrietis vienmēr var izvēlēties, kura rokās ir viņa dzīvība - vēža vai tomēr paša.

Režisors Reinis Boters: “Nav nekāds noslēpums, ka manis režisētajās izrādēs apskatītās tēmas izvēlos, iespaidojoties no savas dzīves notikumiem un pieredzēm. Varētu pat teikt, ka tā kļuvusi par manas radošās darbības iezīmi. Šis projekts nav izņēmums. Tuvu un ne tik tuvu cilvēku pieredzes, pieredzes kas tik ļoti saistītas ar brīžiem nenovēršamu nāves tuvošanos, sāpēm un brutālām ķermeniskām pārmaiņām ir gan psiholoģiski, gan fiziski smagas pašiem onkoloģijas pacientiem un arī viņu tuviniekiem. Domāju, ka šo tēmu ir svarīgi apskatīt arī mākslas valodā, īpaši no vīrieša pozīcijām. Manuprāt, par prostatas vēzi un tā pacientiem runā pārāk maz, tiem nav lobija politiskajā sektorā un pietiekama atbalsta valsts instancēs. Es no sirds ticu, ka lielformāta mākslas notikums par šo tēmu var to padarīt aktuālu un iekustināt procesus sociālajos un birokrātijas līmeņos. Bet svarīgākais - aicināt vīriešus laicīgi rūpēties par savu veselību.”

Izrāde tiks demonstrēta noteiktu skaitu reižu, un tās pirmizrāde būs daļa no vīriešu veselības mēneša, kas katru gadu norisinās novembrī.

IZRĀDE VIEDOTA KĀ KONCERTS, KAS PIEDZĪVOJAMS TIKAI STĀVVIETĀS.

Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, “Vīru tests”, H20 6 kvartāls, sabiedrisko attiecību aģentūra “Ogilvy”, “Vārnu laiks”, “Dejas informācijas centrs”

Pirmizrāde: 25.11.2022. H20 6 kvartālā (Durbes iela 4)

Komanda:

Režisors: Reinis Boters

Dramaturģijas autori: Raimonds Ķirķis, Reinis Boters

Mūzikas autori: grupa “TESA”

Izpildītāji: Agate Bankava, Valērijs Oļehno, Uldis Sniķers, grupa “TESA”

Horeogrāfi: Agate Bankava, Valērijs Oļehno

Scenogrāfe un video māksliniece:  Katrīna Neiburga

Kostīmu māksliniece: Berta Vilipsone

Gaismu māksliniece: Jūlija Bondarenko

Skaņu tehniķis: Olivers Tarvids

Tehniskais producents: Jānis Liniņš

Producente: Anna Ulberte

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu