SPREIDEITS

Anna Brigadere
SPREIDEITS
Izrāde visai ģimenei latgaliski

„Spreideits” ir pirmā pasaulē profesionālā teātra izrāde bērniem latgaliešu valodā. Izrāde ir paredzēta ikvienam: gan tiem, kuriem latgaliešu valoda ir dzimtā, gan tiem, kuriem kārojas to labāk iepazīt. Jo Sprīdīša laimes meklējumi ir labi zināmi gan lielajiem, gan mazajiem, savukārt Annas Brigaderes pasaku lugas jaunais skanējums ietērpj tos latgaliešiem raksturīgā sirds siltumā un dzīvespriekā!

Augumā necilais, taču apņēmības un drosmes pilnais Sprīdītis dodas plašajā pasaulē meklēt vietu, kur nauda žāvējas un laime mīt. Ceļā viņš saskaras ar dažādiem pārbaudījumiem un, pateicoties savai neatlaidībai, apķērībai un labajai sirdij, tiek apbalvots ar brīnumainiem ieročiem, kuri palīdz uzveikt pašu Nelabo! Pārbaudījumiem bagātais ceļojums atgādina mazajam drosminiekam, ka katrs ir pats savas laimes kalējs un viņa laimīgā zeme ir blakus cilvēkiem, kuriem viņš patiesi rūp.

Izrādei piešķirta Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks 2022"

Režisors: Māris Korsiets
Dramaturģe, tulkojuma autore: Monika Zīle
Kostīmu mākslinieks: Egils Viļumovs
Scenogrāfs: Kristaps Skulte
Komponists: Artūrs Uškāns 
Horeogrāfe un kustību konsultante: Anna Blakunova
Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs 

Lomās: Zanda Mankopa, Agnese Laicāne, Kristīne Veinšteina, Vanda Gibovska, Ritvars Gailums, Marģers Eglinskis, Jūlija Ļaha, Egils Viļumovs, Māris Korsiets, Inese Ivulane-Mežale, Kristīna Zaharova, Raimonds Paegle, Svetlana Morozova, Aleksandra Koguce, Anna Blakunova, Artjoms Afanasjevs, Jevgeņijs Mihailovs, Marks Šelutko, Nikolajs Gedzjuns

Pirmizrāde: 2022. gada 6. decembrī

 

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu