DZIMŠANAS DIENAS KŪKA

Amerikāņu mūsdienu dramaturgs Noa Haidls jaunāko lugu ir veltījis savai sievai, domājot par mīlestības spēku, kas spēj savienot pagātni, tagadni un nākotni. Dzīve no plānotā atšķiras, taču viena stabila tradīcija iet cauri visam mūžam. Katru dzimšanas dienu tiek cepta kūka. Ir 90 dzimšanas dienas un ir 90 kūkas.

Lugas oriģinālnosaukums ir “Dzimšanas dienas sveces”, un tā pirmizrādīta 2022. gada aprīlī gandrīz
vienlaikus divās šķietami diametrāli pretējās vietās – uz visplašāko skatītāju loku orientētajā Ņujorkas Brodvejā un Vācijas augstās mākslas templī Deutsches Theater Berlin. Šī rudens teātra kritiķu aptaujā, ko veic Vācijas žurnāls “Theater heute”, Noa Haidla jaunais dramatiskais sacerējums ir ierindots starp gada labākajām lugām.

Izrāde notiek: Miera ielā 58a, Lielajā zālē.
Biļešu cenas: 18,00; 25,00; 28,00; 33,00 EUR.
Pirmizrāde 2022. gada 30. novembrī.

KOMANDA
Režisors un scenogrāfs - Alvis Hermanis
Tulkotāja - Ieva Lešinska
Kostīmu māksliniece - Jana Čivžele
Lomās - Agate Krista, Sabīne Tīkmane, Evelīna Priede vai Elvita Ragovska, Gerds Lapoška, Jānis Grūtups, Ritvars Logins, Toms Harjo, Regīna Razuma (līdz 14.05.2023)

! Sakarā ar Regīnas Razumas pēkšņo aiziešanu mūžībā 2023. gada 14. maijā un aktrises neaizvietojamību, informējam, ka viņas spēlētā loma tiek izņemta no izrādes. Kā ir paredzējis lugas autors, Ernestīnes loma no 23. maija izrādes un turpmāk netiks dalīta uz divām aktrisēm un to spēlēs viena aktrise Agate Krista.

Lasīt aprakstu
Nav gaidāmo pasākumu