RETRĪTS

Maikls Vinns

RETRĪTS

Spokaina komēdija

Lielajā zālē no 17. decembra 

7.03.24. un 14.05.24.  Izrāde ar titriem angļu valodā. Iegādājoties biļetes, ērtākai titru lasīšanai iesākām izvēlēties sēdvietas, sākot no 7. rindas līdz zāles beigām/  7.03.24. and 14.05.24.  performance with English surtitles. For better visibility of the surtitles, we recommend choosing seats starting from the 7th row and back.

Pieci draugi un iepriekšējā naktī iepazīta skaistumkopšanas speciāliste satiekas pamestā muižas ēkā, lai kopīgi svinētu Jaungadu. Muiža ir skaisti atjaunota un izveidota kā patvērums tiem, kuriem ikdienas troksnis un kņada ir kļuvusi par skaļu. Draugi sen nav tikušies, kaut kādreiz bija nešķirami. Viņi visi cenšas izskatīties veiksmīgi, kaut dzīve katram metusi savus izaicinājumus.

Rakstniece Keita nesen šķīrusies no vīra, arhitekts Daniels karjerā sasniedzis daudz, bet vēl joprojām interneta portālos meklē mīlestību. Bens tikai iepriekšējā naktī iepazinies ar Lauru un paņēmis viņu līdzi uz svinībām kā savu saderināto. Karls ir aktieris, kuru visi zina tikai pēc lomas kādā kafijas reklāmā, toties viņa sieva Rebeka reiz saņēmusi prestižo BAFTA balvu. Tagad viņu dzīve rit tikai ap abu kopīgajiem diviem bērniem.

Svinības un kopīgā iedzeršana liek atklāties katra patiesajiem sapņiem, kas tikuši nostumti malā. Kaut gan visiem ir savi pārdzīvojumi, viņiem vēl nāksies atklāt arī to, ka pamestajā muižā patiešām dzīvo spoks.

Lugas “Jaungada retrīts” (oriģinālā “The Priory”) panākumi sākušies 2008. gadā Londonas Karaliskā galma teātrī (Royal Court theatre), bet vēl joprojām tās iestudējumi liek cilvēkiem smieties daudzās pasaules valstīs. Luga saņēmusi prestižo Lorensa Olivjē balvu kategorijā “Labākā jaunā komēdija”.

Lomās: Kristīne Nevarauska (Keita), Gints Andžāns (Daniels), Lelde Dreimane (Laura), Gints Grāvelis (Bens), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Rebeka), Artūrs Skrastiņš vai Lauris Subatnieks (Karls), Niklāvs Kurpnieks (Ādams)

Režisors – Gatis Šmits, scenogrāfs – Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece – Natālija Jansone, gaismu mākslinieks – Pīters Smols (Peter Small), video mākslinieks – Aleksandrs Lobanovs (Alexander Lobanov), mūzikas konsultants – Juris Vaivods, kostīmu mākslinieces asistente – Anete Dzene

 

 

Ieteikt

Tuvākie pasākumi
RETRĪTS
ENG titri

Rīga, Dailes teātris Lielā zāle

ceturtdiena,
7. marts, 19:00
RETRĪTS

Rīga, Dailes teātris Lielā zāle

  • 37€
  • 29€
  • 22€
  • 15€
Pirkt no 15€
RETRĪTS
ENG titri

Rīga, Dailes teātris Lielā zāle

otrdiena,
14. maijs, 19:00
RETRĪTS

Rīga, Dailes teātris Lielā zāle

  • 37€
  • 29€
  • 22€
  • 15€
Pirkt no 15€