Homo Novus / Diorāma

Rūpējoties par citu apmeklētāju, mākslinieku un komandas drošību, festivālu klātienē būs iespējams apmeklēt, tikai uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu (derīguma termiņš – 6 mēneši) un ID karti vai pasi. Līdz ar to klātienē festivāls šogad diemžēl būs pieejams apmeklētājiem no 12 gadu vecuma.

Ja jums jānodrošina īpašas piekļuves prasības, lūdzam savlaicīgi rakstīt mums uz e-pastu [email protected] vai zvanīt pa tālruni +371 28649014 (Lība).

Uz izrādes norises vietu pieejams autobuss (bez papildu maksas): https://ej.uz/bus_to_diorama 

Vizuāla izrāde bez teksta

Ideja, horeogrāfija: Ingri Fiksdāla

Par “diorāmām” sauc telpiskas kompozīcijas, kādas bieži aplūkojamas dabas vēstures muzejos. 1822. gadā franču mākslinieks, fotogrāfijas pamatlicējs Luijs Dagērs izgudroja diorāmu teātri – ilūziju par gleznas telpisko plašumu un perspektīvu, kas panākta ar apgaismojuma maiņu un dažādu speciālu efektu un aktieru palīdzību. Norvēģu laikmetīgā māksliniece Ingri Fiksdāla savā izrāžu sērijā “Diorāma” izmanto horeogrāfiju kā īpašu efektu vai lēcu, ar kuras palīdzību var mainīt savu pasaules uztveri. Viņas izrādes atspoguļo lēnas izmaiņas, kuras laika gaitā neizbēgami skar dažādas ainavas un kontekstus. Ekoloģiskā praksē balstīto Fiksdālas izrādes scenogrāfiju veido gan cilvēku ķermeņi, gan nedzīvi objekti, bet skaņu speciāli izrādei radījuši norvēģu eksperimentālie mūziķi Jenija Vāla (Jenny Hval) un Lase Marhaugs (Lasse Marhaug), izmantojot lidrobotu, industriāla noiza skaņas un nenosakāmas čaukstošas atbalsis.

 
Nav gaidāmo pasākumu