DRAKULA

Balets divos cēlienos ar prologu

DRAKULA

Komponists VOJCEHS KILARS (Wojciech Kilar) 

Libretists PĀVELS HINOVSKIS (Paweł Chynowski) 

Horeogrāfs KŠIŠTOFS PASTORS (Krzysztof Pastor)

Diriģents MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ

Kostīmi un scenogrāfija – ČĀRLZS KJŪSIKS SMITS (Charles Cusick Smith) un FILS R. DANIELS (Phil R. Daniels) 

Oriģināliestudējuma gaismu mākslinieks DŽONS BASVELS (Jon Buswell)

Adaptācijas gaismu mākslinieks DŽONS POLS PERKOKSS (John Paul Percox)

 

Kad, atgriezies no kara, grāfs Drakula uzzina, ka mīļota sieva ir atņēmusi sev dzīvību, bet garīdznieki atsakās pašnāvnieci guldīt baznīcas zemē, viņš nolād Dievu un cilvēci un pārvēršas par nemirstīgu vampīru. Turpmākie notikumi vairākus gadsimtus vēlāk atklāj kādu citu traģisku mīlasstāstu: Drakula iemīl savas bojāgājušās sievas līdzinieci Minu, taču viņu necilvēcīgā romance neizbēgami vēsta par nāvi un ciešanām. 

Īru rakstnieka Brema Stokera 19. gadsimta nogalē sarakstītais romāns Drakula ir iedvesmojis māksliniekus jaundarbiem visās mākslas jomās – kino, televīzijā, teātrī, mūzikā un citur. Poļu horeogrāfs Kšištofs Pastors nu šo aizraujošo stāstu ir izteicis krāšņajā baleta valodā, par pamatu ņemot Vojceha Kilara mūziku gotiskajai kinofilmai Brema Stokera Drakula (1992). 400 gadus ilgušais mīlasstāsts ir kā ceļvedis noslēpumiem apvītajā vampīru pasaulē.

Neoklasiskais balets Drakula pirmo reizi skatītāju vērtējumam tika nodots 2018. gada 6. septembrī Rietumaustrālijas baleta pirmizrādē Pērtā. Iestudējums saņēmis vairākas balvas un nominācijas.

 

Covid-19 nosacījumi Operā: ŠEIT

 
Nav gaidāmo pasākumu