ZELTA MASKA 2021 /GORBAČOVS

Cienījamie festivāla “Zelta Maska Latvijā” skatītāji!
Vēlamies informēt, ka sakarā ar izsludināto situāciju valstī Nāciju teātra "Gorbačovs" izrāde NENOTIKS! 


Visiem skatītājiem, kuri nenonāks uz izrādi, tiks atmaksātas biļešu izmaksas, tiešsaistes pārdošanas gadījumos - automātiski. Skatītājiem, kuri biļetes iegādājās pilsētas kasēs, biļešu kasēs jāpieprasa naudas atmaksa, vai arī jānosūta biļešu kopijas un personas dati uz e-pastu [email protected] un [email protected]
Mūsu komanda darīs visu iespējamo, lai Jūs, mūsu dārgais skatītājs, varētu noskatīties šo izrādi festivālā “Zelta Maska Latvijā” 2022. gadā.


Izturību mums visiem šajā sarežģītajā laikā!

 

Nāciju teātris, Maskava

GORBAČOVS

Inscenējuma autors, režisors: Alvis Hermanis

Režisora asistents: Leonīds Timcuniks

Mākslinieks scenogrāfs: Alvis Hermanis

Tērpu māksliniece: Viktorija Sevrjukova

Gaismu mākslinieks: Gļebs Fiļštinskis

Grima māksliniece: Anna Ņikuļina

 

Aktieri: Jevgēnijs Mironovs, Čulpana Hamatova

 

Izrāde ilgums: 3 st.

Ieteicamais vecums: 16+

 

«Ja 20. gadsimtā ir viens cilvēks, kurš tik vērienīgi ietekmējis simtiem miljonu cilvēku dzīves, tas ir Gorbačovs. Tieši viņš pārzīmēja visas Eirāzijas karti, viņš atrada tā cietuma atslēgu, kurā mēs bijām ieslodzīti, sperdams soli atklātības (glasnostj) virzienā. Personīgi es agrāk domāju, ka PSRS sabrukumu izraisīja ekonomiski cēloņi. Tagad esmu pārliecināts – to paveica viens cilvēks. Un izrādes mērķis ir saprast, kuras šā cilvēka īpašības, kuri viņa dvēseles ingredienti novedapie tā, ka viņš kļuva par to smilšu graudu, kurš apstādināja milzīgo mehānismu.»

Alvis Hermanis

 

«Visa izrāde ir būvēta uz dokumentāliem pamatiem: īstām atmiņām, varoņa un viņa tuvāko loka stāstiem, vēstulēm, videoierakstiem. Vienlaikus Hermanis ir centies    maksimāli izvairīties no oficioza stila un faktiem: izsvītrojis no stāsta visu prezidentūras vēsturi, atstājot tikai nākšanu pie varas un atteikšanos no tās. Viņš ir vēlējies padarīt stāstu maksimāli intīmu un cilvēcīgu, pārvērst to pirmkārt par Mihaila un Raisas mīlas stāstu, ko spēlē mūsu labākie aktieri – Jevgēnijs Mironovs un Čulpana Hamatova -, un tomēršajā izrādē, kas ir tik dokumentāla, pārsteidzošā kārtā top jauns mīts par šo pāri un pirmām kārtām par Gorbačovu – jo izrāde taču ir par viņu.»

«Pēterburgas teātra žurnāls»

 
Nav gaidāmo pasākumu