Jēkaba Ozoliņa 75. jubilejas koncerts

5.decembrī koncertzālē “Lielais dzintars” savu 75. dzimšanas dienu skanīgi atzīmēs viens no leģendārākajiem Liepājas mūziķiem – diriģents un aranžētājs Jēkabs Ozoliņš, kuram pieder liels ieguldījums pilsētas rokmūzikas attīstībā. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, “Liepaja Music Orchestra” un tautā mīlētiem pašmāju mūziķiem koncertā tiks atskaņota paša jubilāra un viņa skatuves partneru veidota programma ar populārām melodijām, džeza mūziku, bigbendu klasiku un mūsdienu aranžējumiem. Klausītājus iešūpos arī Latīņamerikas ritmi, “Quincy Jones” skaistākās melodijas un bezbēdīgi skaņdarbi orķestrim. Uz skatuves ar pašu izvēlētu solo skaņdarbu kāps gan šarmantā dziedātāja Aija Vītoliņa, gan liepājnieki Igo un Ieva Dreimane, ģiārists Aivars Hermanis un daudzi citi populāri mūziķi.

“Koncertu sāksim ar mūziku, kas savulaik Liepājā ienāca kā jaunas vēsmas - džeza nu jau klasiku, bītliem, latino, roku, pašu sacerētiem skaņdarbiem. Savukārt noslēgumā atgriezīsimies pie tādiem Liepājai tuviem komponistiem un ansambļiem kā Imants Kalniņš, Raimonds Pauls un “Remix”,” ar programmu iepazīstina Jēkabs Ozoliņš. 

Par Jēkabu Ozoliņu

No 1973. līdz 1984. gadam Ozoliņš vadīja un arī spēlēja basģitāru Liepājas zvejnieku kolhoza “Boļševiks” slavenajā orķestrī “Neptūns”, savukārt kopš 1992. gada Ozoliņš regulāri rīkojis Liepājas Simfoniskā orķestra un pašmāju rokgrupu kopīgus koncertus. Vienlaikus 15 gadu garumā Jēkabs Ozoliņš bijis diriģēšanas un mūzikas teorijas priekšmetu pasniedzējs Liepājas mūzikas vidusskolā, un jau 45 gadus viņš ir jauktā kora “Līva” diriģents. Visu šo laiku Ozoliņš ir aktīvs sava novada mūzikas dzīves veidotājs, mākslinieciskais vadītājs un dvēsele arī 1. vidusskolas jauktajam korim un vīru korim "Nīca", bijis neskaitāmu kormūzikas koncertu organizētājs, Kurzemes novada virsdiriģents, arī Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsdiriģents. Liepājas Simfoniskajā orķestrī Ozoliņš strādājis jau kopš tā atjaunošanas 1987. gadā. Pa šo laiku ir nodiriģēti neskaitāmi simfoniskās un populārās mūzikas koncerti, un regulāri diriģents kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri sadarbojies ar Latvijas rokgrupām, kuru vidū bijušas “Credo”, “Līvi”, “Tumsa”, “Remix”, iestudēta Ulda Marhilēviča dziesmu programma, notikuši Raimonda Paula koncerti, spēlēts festivālā “Liepājas dzintars”. Par nopelniem godināts ar Triju zvaigžņu ordeni un Goda un Gada liepājnieka titulu.

Ievērojot visus drošības pasākumus, uz koncertu Lielajā zālē aicināti ap 420 klausītājiiem (skaits var mainīties atkarībā no valstī noteiktajiem ierobežojumiem). 

Mākslinieki:

Jēkabs Ozoliņš, diriģents 

Valdis Skujiņš, koncerta vadītājs:

Aija Vītoliņa, vokāls

Igo, vokāls

Ieva Dreimane, vokāls

Vokālā grupa “Stīgotas” (vadītāja Ieva Dreimane)

Noemi Deifta, klavieres (Ozoliņa mazmeita)

Aivars Hermanis, ģitāra

Aivars Meijers, bass

Artis Orubs, bungas

Juris Kristons, klavieres

Jānis Ivuškāns, trompete

Raimonds Macats, čells un harmonikas

Liepājas Simfoniskais orķestris

Liepaja Music Orchestra (vadītājs Jānis Ivuškāns)

 

Koncerta ilgums: aptuveni 80 minūtes, 1. daļā

Biļešu cenas: no 7-25 eiro. Pasākumam tuvojoties, biļešu cena var tikt mainīta.

Pasākums paredzēts pieaugušo auditorijai. Uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam var netikt ielaisti.

 

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais dzintars sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri

Atbalsta: Liepājas pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds

 

Atlaides:

Skolēniem, studentiem, pasniedzējiem, pensionāriem – 25%

Personām ar I un II grupas invaliditāti, kā arī viņu pavadoņiem – 50%

Ģimenes biļetes 1 vai 2 pieaugušie + 2 bērni (vai vairāk) – 25%

NB. Apmeklējot koncertu,  apmeklētājam ir jāuzrāda atlaidi apliecinošs dokuments.

 

Grupu biļetes:

10-30 personas – 20%

30 un vairāk personas -25%

 

Aicinām koncerta apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt to, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja Jums ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus. Koncertzāles Lielā zāle apmeklētājiem būs atvērta 30 minūtes pirms koncerta sākuma.

Apmeklējot šo pasākumu, Jūs apliecināt, ka

- ievērosiet visus Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestos drošības pasākumus, informācija par kuriem būs pieejama arī koncerta norises vietā;

- respektēsiet koncerta organizatoru norādījumus norises vietā - par apmeklētāju plūsmas organizāciju, par higiēnas prasību ievērošanu, dezinfekcijas līdzekļu pieejamību u.c.

 

Ieteikt

Tuvākie pasākumi
Jēkaba Ozoliņa 75. jubilejas koncerts

 Liepāja, Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS

sestdiena ,
5. decembris, 14:00
Jēkaba Ozoliņa 75. jubilejas koncerts

 Liepāja, Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS

  • 20€
  • 15€
  • 12€
  • 10€
  • 7€
Pirkt no 7€
Jēkaba Ozoliņa 75. jubilejas koncerts

 Liepāja, Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS

sestdiena ,
5. decembris, 18:00
Jēkaba Ozoliņa 75. jubilejas koncerts

 Liepāja, Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS

  • 20€
  • 15€
  • 12€
  • 10€
  • 7€
Pirkt no 7€