SNIEGA KARALIENE

Hanss Kristians Andersens
Sniega karaliene
Māra Koristina skatuves versija 2 cēlienos

Noteikumi:
Biļete jāiegādājas katram skatītājam, neatkarīgi no vecuma. Biļete bērnam tiek iegādāta teātra apmeklējumam, tādēļ nepieciešama neatkarīgi no tā, vai bērns sēž atsevišķā krēslā vai pieaugušajam klēpī.

Ja nereti lasītāji uzskata, ka Hansa Kristiana Andersena „Sniega karaliene” ir viena no tām pasakām, no kurām strāvo ledains aukstums un pat ļaunums, tad to nevar teikt par šo iestudējumu. Visa radošā grupa – režisors, leļļu un dekorāciju māksliniece, mūzikas autors un aktieri - ir panākuši to, ka izrādē dominē labestība un mīlestība. Cauri izrādei tiek izvīta allaž aktuālā doma par to, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldētu sirdi un atgūst tos, kuri nokļuvuši ļaunuma atkarībā. Protams, ka labā un ļaunā cīņa eksistē, tomēr tajā lai triumfē labā uzvara. Negatīvais tēls – Sniega karaliene - ir ļoti spilgts, bet ne tāds, kas spēj uzvarēt visu labo. Ar komiskajiem tēliem – Kraukļu pāri, Laupītāju un viņas rokaspuišiem- režisors izrādē rada komiskas situācijas un jautrību, kas izrādes nopietno tēmu dara vieglāku. Savukārt Valda Zilvera mūzika ir ļoti emocionāla. Tā veiksmīgi uzveduma sākumā „uzzīmē” mājas mieru, bet jo īpaši izteiksmīga ir mūzika, kas raksturo Gerdas pašaizliedzīgo cīņu un neatlaidību uzmeklēt Kaju. Izrādes māksliniece Anita Znutiņa-Šēve ir izveidojusi interesantu skatuves noformējumu, ņemot palīgā „melnā kabineta” efektu. Tas palīdz skatītājiem, vērojot izrādi, it kā izstaigāt līdzi paša Andersena bagātās fantāzijas lidojumam. Iestudējums ir širmja izrāde, kurā redzamas darbojamies tikai lelles.
Režisors Māris Koristins
Komponists Valdis Zilveris
Māksliniece Anita Znutiņa-Šēve
Dziesmu teksti Daina Strelēvica
Skulptore Marga Austruma

Lomās:
Sniega karaliene - Dace Vītola, Gerda - Baiba Geķe, Kajs - Edgars Kaufelds, Vecmāmiņa - Silvija Bitere, Ziedu feja - Silvija Bitere, Klāra, galma vārna - Santa Didžus, Kārlis, viņas līgavainis - Miķelis Žideļūns, Princese - Silvija Bitere, Princis - Edgars Kaufelds, Laupītāju vadone - Miķelis Žideļūns, Mazā laupītāja - Santa Didžus, 1. laupītājs - Valdis Vanags, 2. laupītājs - Artūrs Putniņš, Puķes, sniegpārslas, putni - trupas aktieri

 
Nav gaidāmo pasākumu