AĪDA

Džuzepes Verdi operas “Aīda” leģendārais iestudējums Ilmāra Blumberga radītajā vizuālajā veidolā un Māras Ķimeles režijā uz skatuves atgriezīsies 2022. gada 6. martā. 

Viens no pasaules opermākslas šedevriem, Džuzepes Verdi vēlīnais meistardarbs opera "Aīda" ir krāšņs kā pati dzīve, kurā līdzās pastāv gaisma un tumsa, mīlestība un ienaids, triumfs un sakāve, cerības un nāve. Jau vairāk nekā 140 gadus etiopiešu princeses un ēģiptiešu karavadoņa mīlas stāsts atdzimst visas pasaules operteātros, dažādu tautu un paaudžu klausītājiem apliecinot dzīves augstākā spēka Mīlestības uzvaru.

Itāļu komponists Džuzepe Verdi (1813-1901) ir daudzu pasaulslavenu operu autors. "Aīda" ir Verdi brieduma gadu darbs, kurā komponists sasniedzis jaunu meistarības pakāpi. Daiļas, atmiņā paliekošas melodijas un tieksme mūzikā pēc iespējas patiesi atklāt darbību raksturo arī citas Verdi operas. "Aīdā" iejūtīga, dzīves pieredzē sakņota izpratne par cilvēka sarežģīto jūtu pasauli kā vēl nekad vieno mūziku un vārdu. Tieši šajā operā Verdi pilnībā izdevies atklāt savu varoņu dvēseles dziļumu un gara pasauli.

Radošā komanda:

Diriģents Pjērs Džordžo Morandi
Režisore Māra Ķimele
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Ilmārs Blumbergs
Gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis
Horeogrāfs Aivars Leimanis
Grima māksliniece Svanhvita Valgeivsdotira

 

Covid-19 nosacījumi Operā: ŠEIT

 
Nav gaidāmo pasākumu