Liepājas Simfoniskais orķestris, VSIA

Reģ. Nr.:
42103049403
Mājaslapa:
www.liepajassimfoniskais.lv

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) jau vairāk nekā 140 gadu dalās mūzikas mīlestībā ar klausītājiem Latvijā un ārpus tās robežām.

2010. gadā LSO ieguva valsts orķestra statusu, kļūstot par nozīmīgu Latvijas kultūras vēstnieku visā pasaulē, koncertos gan priecējot ar klasiskās mūzikas šedevriem, gan īpašu uzmanību pievēršot latviešu komponistiem un viņu daiļrades veicināšanai — orķestris piedalās pirmatskaņojumos un pasūtina ievērojamu daudzumu jaundarbu.

Publikas un speciālistu vērtējumam nodoti visi LSO ierosinātā monumentālā 12 “Liepājas koncertu” cikla skaņdarbi. LSO Latvijas simtgades simfoniju ciklā līdz šim atskaņotas tādu latviešu komponistu kā Riharda Dubras, Imanta Kalniņa, Andra Vecumnieka un Jāņa Lūsēna simfonijas, savukārt 2019. gadā pēc LSO ierosinājuma tapa Riharda Dubras opera "Suitu sāga".

LSO vairākas reizes saņēmis Latvijas Lielo mūzikas balvu un seškārt kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” ieguvēju. Orķestris saņēmis arī citus nozīmīgus apbalvojumu.

LSO misija ir radīt jēgpilnu saikni starp mūziku un cilvēkiem, padarot mūziku pieejamu un baudāmu, lai ik katrā koncertā ar skaistas mūzikas palīdzību svinētu mūsu bagāto kultūras mantojumu. 

Kopš 2022. gada rudens LSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Guntis Kuzma.

 
Nav gaidāmo pasākumu