Operetes teātris, SIA

Reģ. Nr.:
50203005201

Operetes teātris, SIA ir nevalstisks neatkarīgais muzikālais teātris ar plaša žanriskā spektra laikmetīgu muzikālo iestudējumu repertuāru un profesionālu trupu.
Teātris pilnvērtīgi iestudē un producē operas, operetes, mūziklu u.c. muzikālā teātra žanru izrādes, koncertus un pasākumus, tostarp operetes: «Klīvija» (N. Dostāls), «Jautrā atraitne» (Fr. Lehārs), «Balle Savojā» (P. Abrahams), «Silva. Čardaša karaliene» (I. Kālmāns), operas «Cilvēka balss» (Fr. Pulenks), «Telefons» (Dž. Menotti), mūziklus ģimenei «Paukojam un Šmaukojam», «Karlsons», kā arī aizraujoši izglītojošu 360° virtuālās realitātes programmu bērniem «Operetes laboratorija», «Pirmā epizode Mežonīgajos rietumos», dažādas koncertprogrammas un muzikālas izrādes. Tradicionāli katra gada nogalē notiek «Operetes Jaungada koncerti ar Vīnes šarmu» sērija. Sadarbībā ar Ikšķiles pašvaldību kā jauna kultūras tradīcija iedibināts Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē; festivāli notikuši 2015., 2017., 2019.gadā, top 2022. gada festivāls.
Ir izveidota vairāk nekā 120 cilvēku trupa un izrādēs piedalās solisti, koris, dejotāji, orķestris, radošā, tehniskā un administratīvā komanda.
2021. gadā Operetes teātris par multimediālo monooperas «Cilvēka balss. Telefons» iestudējumu (režisore Sonora Vaice) saņēmis augstāko valsts apbalvojumu mūzikas laukā – «Lielo Mūzikas balvu» kategorijā «Gada iestudējums» un par opereti-biogrāfisku stāstu, Platona Buraviska-Jura Hirša opereti-filmu «Trīs zvaigznes.Zigfrīds» – LSM balvas Kilograms kultūras nomināciju kategorijā «Pārsteigums».
Multimediālās monooperas Cilvēka balss. Telefons radošā komanda saņēmusi LIELO MŪZIKAS BALVU 2021. kategorijā Gada iestudējums (režisore Sonora Vaice), savukārti, operetes-biogrāfiska stāsta Trīs zvaigznes.Zigfrīds ekranizējums - LSM balvas "KILOGRAMS KULTŪRAS 2021" kategorijā "Pārsteigums" nomināciju.
Kopš 2020.gada Ogres pašvaldība ir lēmusi nodrošināt Operetes teātrim telpas bijušajā Ogres Tautas namā, kas savulaik pirkts par tautas saziedotiem līdzekļiem, to kopā ar apkārt pieguļošo teritoriju līdz 2024. gadam atjaunojot un pārbūvējot, un atgriežot šīs Ogres pilsētas daļas vēsturisko nozīmību.


Vairāk informācijas:
www.operetesteatris.lv
www.facebook.com/OperetesTeatris

 

 
Nav gaidāmo pasākumu