Gešera teātra viesizrādes

No 30. maija līdz 1. jūnijam Rīgā notiks slavenā Izraēlas teātra “Gešer” viesizrādes. Ar tām Latvijā atzīmēsim Izraēlas valsts 75 gadu jubileju. Dailes teātrī būsskatāms Irada Rubinšteina iestudējums “Tunelī” un Rima Tumina izrāde

“Neatskaties”. Viesizrāžu programmā paredzētas arī radošās tikšanās un meistarklases.

Viesizrādes sāksies 30. maijā - ar iestudējumu, kurš jau piecas sezonas Izraēlā tiek izpārdots līdz pēdējai biļetei. Tā ir satīriskā hronika “Tunelī”-  izaicinoša, spilgta un diemžēl joprojām aktuāla. Asprātīgās Roi Hena lugas pamatā ir likts bosniešu režisora Danisa Tanoviča oskarotās filmas “No Man’s Land” scenārijs. Oriģinālā stāsta galvenie varoņi bija bosnieši un serbi, “Gešer” versijā darbojas Izraēlas karavīri un “Hamas” kaujinieki, kurus liktenis savedis kopā no Gazas puses izraktā tunelī. Ienaidnieki, kas iesprostoti slazdā, pūlas atrast izeju. Nogalināt un mirt vai tomēr glābt citam citu? Lēmums paliek skatītāju ziņā: katrs no viņiem pirms izrādes atdos savu balsi par gaismu tuneļa galā… vai tās neesamību.

31. maijā un 1. jūnijā Latvijas publikai tiks piedāvāta teātra pastorāle “Neatskaties” pēc Žana Anuija lugas “Eiridīke” motīviem. Rims Tumins savā izrādē ir iesaistījis jaunos Izraēlas repatriantus Anatoliju Beliju, Mihailu Umaņecu, Ņikitu Goldmanu-Kohu un Ņikitu Naidjonovu līdz ar “Gešer” trupas aktieriem Israēlu (Sašu) Demidovu, Lilianu Šeli Rutu, Ļenu Fraifeldi, Netu Rotu un Niru Knaanu.

 

Ieteikt