VIENĀ ELPAS VILCIENĀ! | 4 izrāžu ieraksti tiešsaistē

Latvijas Nacionālā opera un balets tiešsaistes programmā aprīlī piedāvā četrus viencēlienus – Rudžero Leonkavallo operu “Pajaci”, Morisa Ravela un Kšištofa Pastora baletu “Bolero” un Džakomo Pučīni operas “Vīlas” un “Džanni Skiki”. Ne vienmēr, lai izstāstītu stāstu, nepieciešamas garas stundas. Viencēlienos tas ietilpināts vienā daļā un paskrien vienā elpas vilcienā. Uz opernamu skatuvēm ierasts izrādē apvienot vairākus šādus darbus, bet tiešsaistes vide ļauj mums īpašu uzmanību pievērst katram viencēlienam atsevišķi. Tie ir pelnījuši nedalītu skatītāja uzmanību!
 
Ieraksti tiešsaistē būs pieejami atšķirīgā laikā:
VĪLAS – 02.04.2021.-30.04.2021.
PAJACI – 09.04.2021.-30.04.2021.
BOLERO – 16.04.2021.-30.04.2021.
DŽANNI SKIKI – 23.04.2021.-30.04.2021.
 
Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz ierakstiem un pieejas kodu. Ierakstus noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.
Ierakstus iespējams iegādāties arī katru atsevišķi.
 
VĪLAS
Džakomo Pučīni operas VĪLAS ieraksts (pirmizrāde – 08.05.2015.) ar titriem latviešu valodā.
Ieraksts tiešsaistē pieejams no 02.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.
 
Džakomo Pučīni pirmā opera “Vīlas” ir dejiska teika par lauztām sirdīm un gariem. Anna un Roberto bija iecerējuši precēties, bet līgavaini savaldzina sirēna. Anna mirst. Pamesto sieviešu garu – vīlu – atriebība ir nežēlīga.... Rīgā “Vīlas” 2015. gada maijā tika uzvestas pirmo reizi, pirmizrādi piedzīvojot vienā iestudējumā ar vēl vienu Pučīni viencēlienu – “Džanni Skiki”.
 
Lomās:
Anna – Evija Martinsone
Roberto – Ēriks Fennels (Eric Fennel)
Guljelmo – Kosma Ranuers (Kosma Ranuer)
Vīlas – Dagnija Jaunkalne, Ilda Pāne, Raisa Mazzariņa, Ieva Kepe, Baiba Indriksone, Biruta Ceplīte
Latvijas Nacionālās operas orķestris
 
Muzikālais vadītājs un diriģents – Modests Pitrens, režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfs – Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece – Krista Dzudzilo, gaismu mākslinieki – Oskars Pauliņš, Karina Pēšone, kustību režija – Elīna Gediņa
 
PAJACI
Rudžero Leonkavallo operas PAJACI ieraksts (pirmizrāde – 21.02.2019.) ar titriem latviešu valodā.
Ieraksts tiešsaistē pieejams no 09.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.
 
Verisma operas paraugs – Rudžero Leonkavallo “Pajaci” Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumā pirmizrādi piedzīvoja kopā ar Italo Montemeci operu “Burvestība” 2019. gada februārī. Stāsts vēsta par mīlas trīsstūri nelielā ceļojošu komediantu trupā – aktieri Kanio, viņa sievu Nedu un meitenes mīļāko Silvio, greizsirdību un nodevību. Librets rakstīts divos cēlienos ar prologu, uz skatuves opera ietilpināta vienā cēlienā.
 
Lomās:
Kanio – Sergejs Poļakovs (Sergey Polyakov)
Neda – Tatjana Trenogina
Tonio – Vladislavs Suļimskis (Vladislav Sulimsky)
Pepe – Mihails Čuļpajevs
Silvio – Valdis Jansons
Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris
 
Muzikālais vadītājs un diriģents – Jānis Liepiņš, režisors – Aiks Karapetjans (Aik Karapetian), scenogrāfs, gaismu mākslinieks – AJ Vaisbārds (A.J. Weissbard), kostīmu māksliniece – Kristīne Pasternaka, video mākslinieks – Artis Dzērve, kustību režisore – Liene Grava
 
BOLERO
Komponista Morisa Ravela un horeogrāfa Kšistofa Pastora baleta BOLERO ieraksts (pirmizrāde – 22.10.2015.).
Ieraksts tiešsaistē pieejams no 16.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.
 
“Savā mūžā esmu sacerējis tikai vienu meistardarbu, un tas ir “Bolero”. Diemžēl tā nav mūzika,” par savu radošo mantojumu savulaik jokoja franču komponists Moriss Ravels. Viņa šedevru “Bolero” ugunīgā dejas valodā tulkojis pasaulē un Latvijā iemīļotais horeogrāfs Kšištofs Pastors. Kaislīgās mūzikas pavadībā izrādē mutuļo kaisle, pašapziņa un noslēpums starp vīrieti un sievieti.
 
Solisti:
Alise Prudāne, Raimonds Martinovs
Latvijas Nacionālā baleta dejotāji
 
Muzikālais vadītājs un diriģents – Mārtiņš Ozoliņš, horeogrāfs un scenogrāfijas koncepcijas autors – Kšištofs Pastors (Krzysztof Pastor), kostīmu māksliniece – Marta Fīdlere (Marta Fiedler), gaismu mākslinieks – Levs Kleins (Levas Kleinas)
 
DŽANNI SKIKI
Džakomo Pučīni operas DŽANNI SKIKI ieraksts (pirmizrāde – 08.05.2015.) ar titriem latviešu valodā.
Ieraksts tiešsaistē pieejams no 23.04.2021. līdz 30.04.2021. Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz izrādes ierakstu un pieejas kodu. Ierakstu noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.
 
“Džanni Skiki” Viestura Kairiša spožajā režijā kļuva par Rīgas skatītāju un kritiķu iemīļotu humoristisko operu izrādes “Triptihs” ietvaros 2010.gadā, bet piecus gadus vēlāk tā bija skatāma tandēmā ar Pučīni operu “Vīlas”. Pēc sākotnējās ieceres balstīta Dantes “Dievišķās komēdijas sižetā”, opera ironiski atklāj cilvēku alkatību un mantkārību. Līdzās radinieku ķildām un viltīgām krāpšanām, dalot mantojumu, kāds mīlas pāris pamanās rast arī savu laimi.
 
Lomās:
Džanni Skiki: Kosma Ranuers (Kosma Ranuer)
Laureta: Inga Šļubovska-Kancēviča
Zita: Andžella Goba
Rinučo: Staņislavs Ļeontjevs (Stanislav Leontiev)
Gerardo: Guntars Ruņģis
Nella: Jūlija Vasiļjeva
Gerardīno: Dāvis Kalniņš
Beto: Rihards Mačanovskis
Simone: Romāns Poļisadovs
Marko: Rihards Millers
Česka:  Laura Grecka
Spineločo: Juris Ādamsons
Sers Amantio di Nikolai: Nauris Puntulis
Pinelīno: Kārlis Saržants
Gučo: Viesturs Vītols
Buozo Donati: Ieva Kepe
Latvijas Nacionalās operas orķestris
 
Muzikālais vadītājs un diriģents – Modests Pitrens, režisors – Viesturs Kairišs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Ieva Jurjāne, gaismu mākslinieki – Oskars Pauliņš, Karina Pēšone
 

Ieteikt