NO OPERAS - AR MĪLESTĪBU

Trīs operas un baleta izrāžu ieraksti tiešsaistē – opera “Manona Lesko”, balets “Apburtā princese” un opera “Karmena”.
 
Ieraksti tiešsaistē būs pieejami atšķirīgā laikā:
MANONA LESKO – 05.02.2021.-28.02.2021.
APBURTĀ PRINCESE – 12.02.2021.-28.02.2021.
KARMENA  19.02.2021.-28.02.2021. 
 
Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz ierakstiem un pieejas kodu. Ierakstus noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.
Ierakstus iespējams iegādāties arī katru atsevišķi.
 
MANONA LESKO
DŽAKOMO PUČĪNI opera četros cēlienos
Izrādes ieraksts tapis 2015. gada 26. novembrī.
 
Diriģents MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ
Režisore INĀRA SLUCKA
Scenogrāfs MĀRTIŅŠ VILKĀRSIS
Kostīmu māksliniece KEITA
Video māksliniece KATRĪNA NEIBURGA
Dramaturgs MIKUS ČEŽE
Gaismu mākslinieks IGORS KAPUSTINS
Kustību režisore ELITA BUKOVSKA
 
„Manona Lesko” ir Džakomo Pučīni trešā opera, kas tapusi pēc abata Prevo darba „Stāsts par kavalieri de Grijē un Manonu Lesko” motīviem. Opera guva lielus panākumus un pavēra komponistam ceļu uz pasaules nozīmīgāko teātru skatuvēm. Režisore Ināra Slucka, interpretējot šo Pučīni meistardarbu, galveno uzmanību pievērš abata Prevo ieskicētajai problēmai –  tam, ko lielas kaislības spēj izdarīt ar cilvēku. Izspēlējot šo mīlasstāstu mūsdienās, režisore maina nevis operas saturu, bet gan akcentē tajā būtisko. 
Savulaik draugi centās atrunāt Džakomo Pučīni no ieceres rakstīt operu par vieglprātīgās skaistules Manonas traģēdiju, jo abata Prevo stāsts jau bija iedvesmojis Žila Masnē operu. Taču Pučīni noraidīja visus iebildumus. “Manona ir varone, kurai es ticu, un tāpēc viņa nevar nepakļaut publikas sirdis. Un kādēļ gan lai nevarētu būt divas operas par Manonu? Tādai sievietei kā viņa var būt vairāk par vienu mīļāko.” Un piebilda: “Masnē to izjūt kā francūzis, ar pūderiem un menuetiem. Es izjūtu to kā itālis, ar izmisīgu kaisli”. 
 
Galvenajās lomās:
Manona Lesko – ASMIKA GRIGORJANA, kavalieris de Grijē – SERGEJS POĻAKOVS, Manonas brālis Lesko – JĀNIS APEINIS, Žeronts – KRIŠJĀNIS NORVELIS, Edmondo – RAIMONDS BRAMANIS
LNO orķestris, koris un mīmisti
 
APBURTĀ PRINCESE
PĒTERA ČAIKOVSKA balets trīs cēlienos visai ģimenei pēc Šarla Perro pasakas motīviem
Izrādes ieraksts tapis 2020. gada 5. novembrī.
 
AIVARA LEIMAŅA iestudējums ar MARIUSA PETIPĀ un AIVARA LEIMAŅA horeogrāfiju
Diriģents FARHADS STADE
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece INĀRA GAUJA
Gaismu mākslinieks KĀRLIS KAUPUŽS
Grima māksliniece ELITA KLĀRA
 
Pasaka par simtgadu miegā aizmigušu skaistu princesi, ko atmodina drosmīga prinča skūpsts. Čaikovska brīnišķīgā mūzika un iestudējuma krāšņais skatuves noformējums ved uz brīnumzemi, kurā mīt fejas, pasaku tēli, princeses un ļaundari. Baletā saglabāta Mariusa Petipā oriģinālā horeogrāfija.
Galvenajās lomās:
Princese Aurora – SABĪNE STROKŠA, Princis Dezirē – SERGEJS NEIKŠINS, Princese Florīna –  JUKA MIJAKE-SOKOLOVA, Zilais putns – VIKTORS SEIKO, Ceriņu feja – ALISE PRUDĀNE, Ļaunā feja Karabosa – IEVA RĀCENE, Briljants – ANNIJA KOPŠTĀLE, Ceremonijmeistars Katalabits – ANTONS FREIMANS u.c.
LNO orķestris un baleta trupa
Ieraksts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 
KARMENA
ŽORŽA BIZĒ opera četros cēlienos
Piedāvājam noskatīties iestudējuma pirmizrādes ierakstu, kas tapis 2017. gada 2. martā.
 
Muzikālais vadītājs un diriģents JĀNIS LIEPIŅŠ
Režisore MARIJA-EVA SINJEROLA (Marie-Eve Signeyrole)
Scenogrāfs FABJĒNS TENJĒ (Fabien Teigne)
Kostīmu māksliniece YASHI
Gaismu mākslinieks FILIPS BERTOMĒ (Philippe Berthome)
Horeogrāfs GUNTIS SPRIDZĀNS
Video mākslinieks ARTIS DZĒRVE
 
Sieviešu apbrīnota un ienīsta, vīriešu iekārota un nosodīta, Karmena maina apkārtējo pasauli. Naids pret viņu ir dzimis iekārē, kuru šī sieviete izraisa... Režisore Marija-Eva Sinjerola par savu debiju uz LNO skatuves skaidro: “Nolēmām Karmenas stāstu atainot priekšpilsētā, lielpilsētas nomalē: bērni, kas spēlējās pagalmos un provocē policiju, narkotiku tirgoņu savstarpējās izrēķināšanās, ielu mākslinieki un dejotāji, kas tiecas izpaust sevi… Maza un varmācīga pasaule, kuru raksturo cilvēcisko attiecību neticamā nežēlība. Mums bija nepieciešama vide, kurā sociālais konteksts noliegtu jutekliskumu, iekāri un brīvību. Karmenas ķermenim jākļūst par apkārtējo ēku masīvu kontrapunktu. Tas ir sava veida jauns feminisms priekšpilsētas iemītnieku vidū; sava veida sievišķība, kas rotaļājas ar vīriešu radītajiem likumiem.”
 
LOMĀS:
Karmena – RAMONA ZAHARIJA (Ramona Zaharia), Dons Hosē – DMITRIJS GOLOVŅINS (Dmitry Golovnin), Eskamiljo – JĀNIS APEINIS, Mikaēla – LAURA TEIVĀNE, Fraskita – INGA ŠĻUBOVSKA-KANCĒVIČA, Dankairs – KALVIS KALNIŅŠ, Remendado – MIHAILS ČUĻPAJEVS, Cuniga – KRIŠJĀNIS NORVELIS, Moraless – RIHARDS MILLERS
Latvijas Nacionālās operas orķestris un koris
 

Ieteikt