SVĒTKU TRADĪCIJAS OPERĀ

Trīs tradicionālo operas un baleta pasākumu ieraksti tiešsaistē – operete “Sikspārnis”, balets “Riekstkodis” un “Gadumijas koncerts Operā”.

 

Ieraksti tiešsaistē būs pieejami atšķirīgā laikā:

SIKSPĀRNIS – 13.12.2020.-10.01.2021. (iestudējuma pirmizrādes ierakstu, kas veikts 2015. gada 10. decembrī);

RIEKSTKODIS – 20.12.2020.-10.01.2021. (ieraksts veikts 2020. gada decembrī);

GADUMIJAS KONCERTS OPERĀ – 27.12.2020.-10.01.2021. (ieraksts veikts 2020. gada decembrī).

 

Iegādājoties biļeti, e-pastā saņemsiet saiti uz ierakstiem un pieejas kodu. Ierakstus noteiktajā laikaposmā varēsiet skatīties neierobežotu reižu skaitu.

Ierakstus iespējams iegādāties arī katru atsevišķi.

 

SIKSPĀRNIS

Johana Štrausa operete trīs cēlienos

Muzikālais vadītājs un diriģents Jānis Liepiņš
Režisors Edmunds Freibergs
Scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis
Kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa

Grāfa Orlovska rīkotajā ballē turīgais Gabriels fon Eizenšteins aizraujas ar apburošu svešinieci, pat nenojaušot, ka maska slēpj paša sievu Rozalindu. Bet sievas neveiksmīgais pielūdzējs dziedonis Alfrēds tikmēr nokļūst cietumā Eizenšteina vietā... Johana Štrausa populārākā operete “Sikspārnis” vēsta par greznu un reibinošu pasauli, kurā valda spožums un jautrība, flirts, intrigas un pārpratumi. Operetes iestudējumā tiek dziedāts vācu valodā un runāts latviski. Režisors Edmunds Freibergs skaidro: “Operetei nepieciešama īpaša tehnika, elegance, asprātība un virtuozitāte. Veidoju šo iestudējumu kā krāsainu, mūsdienīgu kaskādi ar vieglu ironiju par tā saucamo „sabiedrības krējumu”.” 

Lomās:

Eizenšteins – Jānis Apeinis

Rozalinde – Margarita Vilsone

Alfrēds – Raimonds Bramanis

Orlovskis – Rihards Mačanovskis

Adele – Inga Šļubovska-Kancēviča

Franks – Krišjānis Norvelis

Falke – Juris Ādamsons

Blinds – Viesturs Jansons

Ida – Laura Teivāne

Frošs – Voldemārs Šoriņš

 

Izrāde būs titrēta latviešu valodā.

 

RIEKSTKODIS

Pētera Čaikovska balets divos cēlienos

Aivara Leimaņa horeogrāfija un iestudējums pēc Vasilija Vainonena iestudējuma
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Aleksandrs Vasiļjevs

Uz skatuves uzburta kāda pilsēta slavenajā un senajā Hanzas savienībā 19. gadsimta beigās. Varbūt Lībeka? Brēmene? Bet varbūt Rīga? Te Ziemassvētku naktī, kad zemi apciemo brīnumi, piedzimst un gaiša pareģojuma spēku iegūst kādas jaunas meitenes Ziemassvētku sapnis. Svētku vakarā ierodas Ziemassvētku vecītis ar dāvanu maisu. Kad maisā palikusi vairs viena dāvana – dīvaina lelle Riekstkodis – vecītis noslēpumaini izgaist. Tikai mazā Marija izjūt pret to maigumu un līdzcietību. Svētku naktī ierodas Peļu ķēniņš ar savu armiju. Viņu nolūks ir iegūt svētku egli. Pelēm drosmīgi pretim stājas Alvas zaldātiņi un Riekstkodis, kurš tiek nāvīgi ievainots. Te parādās tēvocis Droselmeiers, atdzīvina Marijas pasaku bruņinieku un pārvērš neglīto Riekstkodi princī, bet pašu Mariju – princesē. Abi varoņi nokļūst pils ballē. Viņi dejo, slavinot jaunību, draudzību un mīlestību… Bet – aust rīts. Mazā Marija pamostas. Vai redzētais bijis tikai sapnis?

Galvenajās lomās:

Marija – Jūlija Brauere

Princis Riekstkodis – Kārlis Cīrulis

 

Izrādes ieraksts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

GADUMIJAS KONCERTS OPERĀ

Muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš

Latvijas Nacionālās operas solisti un orķestris 

Gadumijas koncerti dzirkstī kā šampanietis. Plūst skaistākās operu melodijas, mirdz spožākās mūzikas zvaigznes... Svinības var sākties!

 

Ņemot vērā šī gada īpašo situāciju, par koncerta spēles laukumu kļūs visa Latvijas Nacionālās operas un baleta skatītāju zāle. Svētku atmosfēru uzburs Latvijas Nacionālās operas solisti – Inga Šļubovska-Kancēviča, Jūlija Vasiļjeva, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs un Egils Siliņš – un orķestris, piedāvājot opermūzikas pērles un krāšņākās operešu melodijas. Koncertā skanēs Džoakīno Rosīni, Gaetāno Doniceti, Luidži Arditi, Stanislao Gastaldona, Rudžero Leonkavallo, Ferenca Lehāra, Johana Štrausa un Karla Millekera mūzika.

 

Ieteikt