Zelta Maska 2021

2021. gadā Festivāls «Zelta Maska Latvijā» svin jubileju – jau 15. norises reizi. No 7. līdz 22. oktobrim Rīgas, Liepājas un Ventspils skatītājiem tas piedāvā lielās un mazās formas teātra izrādes, baletu un laikmetīgo deju, kā arī bērniem paredzētus iestudējumus.

Nāciju teātris (Maskava) rādīs Viktora Rižakova iestudēto «Irānas konferenci», kam piešķirta 2020. gada «Zelta Maskas» balva, un 2020./2021. g. sezonas pirmizrādi «Gorbačovs», kuras režisors ir Alvis Hermanis. Latvijas publika jau pazīst arī teātri «Balet Moskva», kas šoruden sola uz Latviju atvest beļģu horeogrāfa Jēruna Ferbruhena iestudējumu «Deju grīda», kurā sadarbojas abas teātra trupas – kā klasiskā, tā laikmetīgā stila dejotāji. Savukārt Leonīda Jakobsona Baleta teātris (Sanktpēterburga) skatītājiem dāvās «Galā koncertu», kura programmā būs tā repertuāra izrāžu visspilgtākie fragmenti, kā arī baletu «Dons Kihots» horeogrāfa Johana Koborga autora interpretācijā, kas ticis izvirzīts «Zelta Maskas» balvai septiņās nominācijās. Pirmoreiz Latvijā viesosies nelielais Krasnojarskas apgabala pilsētas Ļesosibirskas teātris «Poisk» ar izrādi «Mirušās dvēseles». Izrādes jaunākajiem skatītājiem atceļos no Sanktpēterburgas: teātris «Karlsson Haus» piedāvā iestudējumu «Ticams, ka tējas laiks būs!», savukārt teātris «Subbota» –   «Caciki iet uz skolu».

Festivāls «Zelta Maska Latvijā» ir gada svarīgākais teātra dzīves notikums, kas vieno krievu un latviešu skatītājus. Festivāls izrāda pēdējās sezonas labākās Krievijas izrādes, kas saņēmušas Krievijas festivāla «Zelta Maska» balvas vai nominētas tām. Visas izrādes tiek demonstrētas ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

 

Ieteikt