Jūrmalas Festivāls 2020 Tiešraides

Ieteikt

Tiešraides:

Jau sesto gadu Dzintaru koncertzālē norisināsies vasaras krāšņākais muzikālais notikums – “Jūrmalas festivāls”. Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, festivāla programmā ir notikušas izmaiņas – koncertos starp klausītājiem tiks nodrošināta 2 metru distance, un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju.

“Jūrmalas festivālu” ieskandinās viens no gaidītākajiem klaviermūzikas koncertiem – “Trīs Osokinu” dinastijas koncerts Dzintaru koncertzālē. Koncertā “Dzimuši Latvijā” tiksimies ar izciliem un starptautiski atzītiem Latvijas mūziķiem – Aleksandru Antoņenko, Reini Zariņu, Raimondu Ozolu, Sergeju un Andreju Osokinu un vijolnieci Kristīni Balanas, kuriem pievienosies jaunie Latvijas talanti un valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Aināra Rubiķa vadībā. Dzintaru pludmalē ar ērģeļmūzikas skaņām plkst. 6.00 saullēktu sagaidīs pasaulslavenā latviešu ērģelniece, Hamburgas Elbas filharmonijas goda māksliniece Iveta Apkalna. Pasaulslavenajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam veltītajā koncertā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, vijolnieces Kristīnes Balanas un diriģenta Andra Pogas izpildījumā baudīsim Pētera Čaikovska 6. simfoniju un Maksa Bruha vijolkoncertu. Savukārt Maestro Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu un “Sinfonietta Rīga” stīgu grupu aicinās skaistā pastaigā pa pasaules kino mūzikas lappusēm. Bet festivāla noslēguma koncertā satiksies divi pasaulslaveni Latvijas mūziķi – operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš, lai atskaņotu Riharda Vāgnera, Riharda Štrausa un citu Rietumeiropas klasiķu skaistākās solodziesmas.

Uz visiem “Jūrmalas festivāla” koncertiem klausītājiem būs iespējams iegādāties arī interneta tiešraides biļetes un skatīties koncertus attālināti. Tos koncertstudijā vadīs mūziķis Jānis Šipkēvics.

 
Klātienes koncerti: