Jūrmalas Festivāls 2020 neaktuāls

Ieteikt

Jau sesto gadu Dzintaru koncertzālē norisināsies vasaras krāšņākais muzikālais notikums – “Jūrmalas festivāls”.

To ieskandinās unikālais “Saullēkta koncerts” Dzintaru pludmalē, kad plkst. 4.00 no rīta, saulei lecot, izcilā ērģelniece Iveta Apkalna atskaņos ērģeļmūziku pašā jūras krastā. Jūrmalas festivāla atklāšanas koncerts šoreiz būs veltīts pasaulslavenajam latviešu diriģentam Marisam Jansonam. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un izcilu solistu izpildījumā baudīsim Riharda Štrausa simfonisko poēmu “Nāve un apskaidrība” un Ludviga van Bēthovena 9. simfoniju. 

Maestro Raimonds Pauls kopā ar Latvijas Radio bigbendu aicinās skaistā pastaigā pa pasaules kino mūzikas lappusēm, savukārt šarmantā akordeoniste Ksenija Sidorova un pianists brīnumbērns no Lielbritānijas Džordžs Harliono  uzmirdzēs koncertā “Pjacolla un Rahmaņinovs”. Unikālais Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskais orķestris diriģenta Aināra Rubiķa vadībā kopā ar izciliem, starptautiski atzītiem Latvijas mūziķiem – Reini Zariņu, Kseniju Sidorovu, Raimondu Ozolu un Aleksandru Antoņenko, kā arī jaunajiem Latvijas talantiem tiksies koncertā “Dzimuši Latvijā”.

Mūziklu cienītājus jau tradicionāli priecēs zvaigznes no Londonas programmā “Brodvejas mūziklu zelta izlase”, bet Jūrmalas festivāls noslēgsies ar krāšņu galā koncertu, kurā ar skaistākajām itāliešu operu ārijām uzmirdzēs pasaules opernamu zvaigznes Aleksandrs Antoņenko, Alise Zinovjeva, Vladislavs Suļimskis  un citi mākslinieki.