Tirdzniecības vietas

EXCELSUS, biedrība

Biedrība "Excelsus" veidota 2004. gadā un ir Zanes Ludboržas privātās mūzikas skolas dibinātāja Rēzeknē. Skolas paspārnē darbojas divi instrumentālie ansambļi - "Excelsus" un L'Chaim, kā arī akordeonistu orķestris. Ansamblis "Excelsus" ir vairāku starptautisko konkursu laureāts un diplomands (2011. gadā Lietuvā, 2008. gadā Krievijā, 2008. gadā  "Citta di Lanciano” Itālijā, 2007. gadā Igaunijā, 2005. gadā Čehijā  u. c.).

Kopš izveidošanās ansamblis sniedzis koncertus dažādām Latvijas un ārvalstu delegācijām, koncertējis Latvijā un ārzemēs – Pērnavā (Igaunijā), Viļņā (Lietuva),  Dmitrovā, Lianozovā, Sanktpēterburgā, Tambovā, Smoļenskā (Krievija), Baltkrievijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā, Somijā, Itālijā, Čehija u.c., un pastāvīgi koncertē Rēzeknē un citviet Latvijā.

Nesen biedrība "Excelsus" Latvijas simtgades programmas ietvaros ar Latvijas kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu īsteno unikālu projektu - koncertus astoņās Latvijas ieslodzījuma vietās.

Koncertu mērķis ir iesaistīt ieslodzījuma vietu iemītniekus Latvijas simtgades svinību norisē, organizējot instrumentālā ansambļa “L’Chaim” priekšnesumus. Koncertos tiek atskaņots Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”, Raimonda Paula mūzika, Mihaila Oginska polonēze “Ardievas dzimtenei” ansambļa mākslinieciskās vadītājas Zanes Ludboržas apdarē, franču melodiju popūrijs, krievu romances, latviešu un latgaliešu tautasdziesmu popūrijs. Koncerta unikalitāte rodama faktā, ka šie skaņdarbi pielāgoti profesionāliem akordeonistiem, lai vēlreiz atgādinātu, ka akordeons nav tikai folkloras kopu sastāvdaļa, bet gan izcils izpildītājmākslas instruments. Līdztekus dažādu tautu melodijām ansamblis L’Chaim spēlē klezmeru mūziku. Klezmers ir mūzikas žanrs, kas saistīts ar ebreju kultūru un klejojošajiem mūziķiem, tādējādi sajaucoties ar poļu, ukraiņu, rumāņu, moldāvu, čigānu melodijām. Tā vienlaikus var skanēt gan skumji, gan līksmi.

Ansambļa L’Chaim koncertos klausītāji ar apbrīnojamu virtuozitāti un mūziķu emocionalitāti var ceļot laikā un vietā.  Vienā elpas vilcienā mūziķi izvadā klausītājus no senebreju mūzikas saknēm līdz mūsdienu trauksmainajam laikmetam, nospriegojot cilvēku dvēseles stīgas līdz pēdējam saspringumam, lai vienā mirklī tās izlauztos ārā un lidotu pāri māju un dievnamu jumtiem un ietriektos debesīs.

Šai norises vietai šobrīd nav neviena pasākuma tirdzniecībā.