MŪŽĪGĀ GAISMA | Aleksandrs Antoņenko un Rīgas pareizticīgo kamerkoris "Blagovest"

Jaunā un neierastā garīgās mūzikas koncertprogrammā “Mūžīgā gaisma” – Aleksandrs Antoņenko – starptautiski atzītākais Latvijas tenors, kuru angažē lielākie pasaules operteātri, un Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” – viens no labākajiem Latvijas koriem, kurš jau 34 gadus ieņem unikālu, nozīmīgu un atpazīstamu vietu Latvijas kultūrtelpā, ar augstu profesionalitāti apvienojot labākās Latvijas kordziedāšanas tradīcijas un spilgtu un izjustu pareizticīgās mūzikas izpildījuma tehniku.  

Koncerta programmā – brīnišķīgi, bet nepelnīti reti atskaņoti latviešu mūsdienu garīgās mūzikas skaņdarbi – Artura Maskata (1957) skaņdarbs “Lieldienās” (Na Strastnoi) un Pētera Butāna (1942-2020) oratorija korim, ērģelēm un sitaminstrumentiem “Lux aeterna” (Mūžīgā gaisma), par kuru komponists saņēmis Lielo Mūzikas balvu, kā arī citas pareizticīgās mūzikas pērles A. Antoņenko un kora sniegumā. 

Izteiksmīgais Artura Maskata tenoram Aleksandram Antoņenko veltītais skaņdarbs “Lieldienās” (Na Strastnoi), Borisa Pasternaka dzejas iedvesmots, ir – komponista paša vārdiem runājot – piepildīts ar “augšāmcelšanās brīnumu, tā spēku un varenību”. 

Pētera Butāna vienlaicīgi ekspresīvā un meditatīvā oratorija “Lux aeterna” (tulkojumā no latīņu valodas – Mūžīgā gaisma) apvieno dažādus garīgos tekstus, kuros rodama mūžīgās gaismas klātbūtne – gan kanonisko rekviēma jeb mirušo piemiņas mesas tekstu, gan Vecās derības 5. Psalma un Mozus grāmatas pantu tekstus senslāvu valodā, gan latviešu dzejnieces Aspazijas dzejas rindas. 

Koncertā piedalās: tenors Aleksandrs Antoņenko, Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest”, diriģenti Aleksandrs Brandavs un Jānis Kokins, Larisa Carjkova (ērģeles), Uģis Krišjānis (klavieres), Edgars Saksons, Uģis Krūskops un Ivo Krūskops (sitaminstrumenti). 

Koncerti tiek rīkoti ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 
Nav gaidāmo pasākumu