VEF JAZZ CLUB | JVLMA Džeza maratona noslēguma koncerts trīs daļās

VEF Kultūras pilī koncertcikla VEF JAZZ CLUB ietvaros jau trešo reizi notiks jauno džeza mūziķu koncertmaratons – eksāmens visas dienas garumā! 

Kopš 2021.gada VEF Kultūras pils un JVLMA realizē sadarbību, organizējot jauno mūziķu uzstāšanos profesionālā vidē, tradīcijām apveltītajā un klausītāju atpazīstamību iemantojušajā koncertciklā VEF JAZZ CLUB.

19:00-19:45 Ceturtā kursa ansamblis 
 
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ceturtā kursa džeza kombo sastāvā muzicē 12 džeza katedras studenti, tostarp arī divi apmaiņas studenti no ASV. Lai papildinātu ansambļa muzikālo skanējumu, kombo šajā studiju gadā pievienojās arī citi džeza katedras kursa studenti.
Kopā ar šī ansambļa vadītāju un džeza kompozīcijas pasniedzēju Tomu Rudzinski, atzītu džeza mūziķi un komponistu, kombo gada garumā ir strādājis pie topošo absolventu oriģinālkompozīcijām, un daļa no tām tiks izpildītas koncerteksāmenā. Programmas noslēgumā kombo atskaņos vienu no Toma Rudzinska oriģinālkompozīcijām, kurā piedalīsies arī pats mūzikas autors. Šis studiju noslēguma gads ceturtā kursa kombo ir bijis bagātīgs, ir iegūts daudz jaunu zināšanu, kā arī smelta iedvesma turpmākai radošajai dzīvei Latvijas mūzikas nozarē.
 
Ansambļa dalībnieki:
 
Bungas- Rūdolfs Daņiļēvičš, Jurgis Lipskis, Fay Portter (ASV)
Perkusijas- Rūdolfs Daņiļēvičš, Jurgis Lipskis, Fay Portter (ASV)
Bass - Janis Polis 
Taustiņinstrumenti- Dāvis Lāpāns 
Klavieres-Santa Kauliņa
Ģitara- Iļja Larionovs 
Ģitāra- Arvils Rihards Bernāts 
Saksofons, flauta- Katrīne Sabīne Kalniņa 
Saksofons, flauta- Annija Briška
Trompete- Josh Googwin (ASV)
Saksofons- Toms Rudzinskis
Vokāls- Guna Pūcīte Skujāne 
Vokāls- Marija Valmiera
 
20:00-20:45 Dziedātāja Edīte Štrausa 
 
Džeza dziedātāja Edīte Štrausa 1. jūnijā plkst. 20:00 VEF Kultūras pilī aicina uz koncertu, kurā tiks atskaņotas latviešu komponistu Raimonda Paula, Ģederta Ramaņa, Ulda Stabulnieka un Gunāra Rozenberga kompozīcijas džezīgākās noskaņās. Vakara gaitā izskanēs  arī dziedātājas oriģinālkompozīcija ”Mans gaismas ceļš”, kas tapusi apgūstot vokālās prasmes  Itālijā. Jums garantētas 44 minūtes laba garastāvokļa! 
 
Pavadošais sastāvs:
 
Matīss Žilinskis – klavieres
Jānis Pastars – ģitāra
Artūrs Sebris- saksofons
Rihards Jakuško – bungas
Pēteris Liepiņš – kontrabass
 
21:00-21:45 Dziedātāja Līga Kupča
 
Džeza vokālistes Līga Kupčas koncerteksāmenā "Dziesmai šodien liela diena" ikvienam būs unikāla iespēja satikties ar latviešu kormūzikas pērlēm apvienojumā ar vēl līdz šim nedzirdētiem džeza aranžējumiem, kā arī būt klātesošam jaunās mākslinieces maģistrantūras studiju noslēgumā īpaši radītā koncertprogrammā.

 “2023. gadā jau sesto gadu VEF Kultūras pils turpina 2018.gadā veiksmīgi aizsākto tradīciju – organizēt un  realizēt džeza mūzikai veltītu koncertu ciklu VEF JAZZ CLUB, kas gadu no gada iegūst arvien lielāku klausītāju interesi un piekrišanu tā mākslinieciskās kvalitātes un īpašās atmosfēras dēļ, ko izdevies radīt uz pils Lielās zāles skatuves!” teic VEF JAZZ CLUB mākslinieciskā vadītāja Antra Dreģe.
 

 
Nav gaidāmo pasākumu