Kopenhāgenas džeza vakars

Dalībnieki:
Kenets Dāls Knudsens (Kenneth Dahl Knudsen, Dānija), kontrabass
Toms Rudzinskis, saksofons
Latvijas Radio Bigbends

 

Koncerta programmu veidos divu starptautiski atzītu mūziķu -  latviešu saksofonista Toma Rudzinska un dāņu kontrabasista Keneta Dāla Knudsena veidots kopprojekts “Space Big Band” - oriģinālkompozīcijas modernam bigbenam, kuru tematiskajā centrā ir Visums un mūsu zināšanas par to - no Galileja atklājumiem un Stephen Hawking laiktelpas pētījumiem līdz mūsdienu SpaceX Marsa lidojumiem, kā arī visums un telpa mūzikā, ko pētīt ar mūsdienu džeza tehnisko, improvizātorisko un sadarbības pilno garu. 2021. gadā tapušais projekta ieraksts, albums “Space Big Band” guvis kritiķu atzinību visā Eiropā un nominēts Dānijas džeza mūzikas balvai, iekļauts "European Jazz Network" mūzikas topā, "Lufthansa" un "Quatar Airlines" lidsabiedrību lidojumu mūzikas izlasēs, kā arī nominēts balvai "Zelta mikrofons" kā labākais džeza albums.

 

Toms Rudzinskis ir viens no vadošajiem Baltijas džeza saksofonistiem un komponistiem, īpaši atzīts ar savu inovatīvo un unikālo skanējumu. Šobrīd mūziķis bāzējas Berlīnē, kur vada savu kvintetu “ABYSS”, muzicē dažādos starptautiskos mūziķu sastāvos, kā arī regulāri rīko Rīgā iecienītus džeza koncertus un džemsesijas.

 

Kenneth Dahl Knudsen ir starptautiski atzīts un godalgots dāņu kontrabasists un komponists, kurš kopš 2010. gada izdevis piecus albumus un regulāri koncertē visā pasaulē. Projektā “Space Big Band” Kenneth Dahl Knudsen kompozīcijās fokuss vērsts uz sarežģītu ritmu un poliritmijas eksperimentiem, kamēr Toms Rudzinskis spilgti demonstrē savu melodiķa talantu.

 

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

 
Nav gaidāmo pasākumu