Simfoniskais hits ar Goran Gora. Sibēliusa Sestā un Dārziņa “Melanholiskais valsis” (vakcinētiem, pārslimojušiem, testētiem)

Goran Gora – stāstnieks

Jānis Joņevs – dramaturgs

Krišs Salmanis – mākslinieks

Roberts Rubīns – video mākslinieks un režisors

Diriģents Tāvi ORAMO

 

Programmā:

Žans SIBĒLIUSS “Tuonelas gulbis”

Žans SIBĒLIUSS Sestā simfonija

Emīls DĀRZIŅŠ “Melanholiskais valsis” 

 

Dārziņš un Sibēliuss – nez vai atradīsies divi komponisti, kuru attiecības būtu tikpat neizprotamas. Liktenīgu nelaimi Dārziņam nesa somu kolēģa “Tuonelas gulbis” – tieši šī opusa atdarinājumu piedēvēja Dārziņa “Vientuļajai priedei”. Leģenda vēsta, ka jūtīgais komponists, sagrauts par tādu apvainojumu, no izdevniecības paņēmis atpakaļ partitūru un jau pēc mirkļa sadedzinājis to Kazarova vīna pagraba krāsns liesmās. Tā nu mēs nekad neuzzināsim, kā tā skanēja, mums atliek vien izcilais, jūtīga lirisma pilnais “Melanholiskais valsis”. Un caur mūziku samierināt abus nejauši sanaidojušos skaņražus.

 

Šis pasākums norisinās pēc “zaļais drošības līmenis ar bērniem” noteikumiem.  
Zālē ieeja tikai ar sertifikātu (vakcinēts vai pārslimojis).
Balkonā ieeja ar sertifikātu (vakcinēts, pārslimojis vai testēts), kā arī drīkst nākt bērni līdz 12 gadiem bez sertifikāta, bet kopā ar pavadoni (vecāki, vecvecāki, u.c.), kuram ir derīgs sertifikāts. Publiskajā telpā visiem jānēsā maskas, balkonā sēdošajiem arī koncerta laikā, bet zālē sēdoši drīkst sēdēt bez maskām. 

Biļetes uz zāli var iegādāties šeit: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102003

 
Nav gaidāmo pasākumu