Kontrabass un kamermūzika. Čehijas ainavas. Koncerts Ventspilī / vakcinētiem, pārslimojušiem

Uz šo koncertu koncertzāles "Latvija" Lielajā zālē biļetes pārdošanā vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem skatītājiem, pie ieejas spējot uzrādīt atbilstošu digitālo sertifikātu!

* * *

Svētdien, 24. oktobrī, plkst. 16.00 koncertzālē “Latvija” izskanēs koncertprogramma “Kontrabass un kamermūzika. Čehijas ainavas.”, ko Ventspils klausītājiem atskaņos kontrabasists Oskars Bokanovs un pianists Rihards Plešanovs.

Koncertā, ko abi mūziķi nodēvējuši par kamermūzikas vakaru siltā atmosfērā,  skanēs maz dzirdēta čehu komponistu mūzika vēlīni romantiskās un agrīni moderniskās noskaņās. Programmā iekļauti Bohuslava Martinu (Bohuslav Martinů), Ādolfa Mišeka (Adolf Míšek), Vāclava Fuka (Václav Fuka) un Františeka Hertla (František Hertl) radītie skaņdarbi.

Kontrabasists Oskars Bokanovs ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kontrabasu grupas koncertmeistars. Vairāku starptautisku kontrabasistu konkursu laureāts – uzvarējis konkursos Brno (2010) un Blatnā (2016), godalgots konkursos Holicē (2016, Čehija) un Vroclavā (2016, Polija). Studiju laikā ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un Swedbank “Gadabalvu jaunajam mūziķim 2014”. Oskars bijis Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis. “Kremerata Baltica” sastāvā muzicējis ar Gidonu Krēmeru, Martu Argeriču, Mišu Maiski, Mario Brunello u. c. Spēlējis solo ar “Sinfonia Concertante” un JVLMA simfonisko orķestri. Pašlaik arī grupas “Arcandela” kontrabasists.

Pianists Rihards Plešanovs sniedz solokoncertus Šveicē, Itālijā, Francijā, Nīderlandē, Krievijā un citviet. Kā solists uzstājas ar “Kremerata Baltica”, “Sinfonietta Rīga”, Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojas arī ar Latvijas Radio kori. Klavierkvarteta “Quadra” un ansambļa “Arcandela” mūziķis. Rihards pirmatskaņojis Jēkaba Jančevska, Anitras Tumševicas, Lindas Leimanes un citu latviešu komponistu jaundarbus. Regulāri veic ierakstus teātra izrādēm un kinofilmām. 2017. gadā kļuvis par Jāzepa Vītola starptautiskā pianistu konkursa finālistu.

Oskars Bokanovs un Rihards Plešanovs radošo sadarbību sāka 2018. gadā, iemantojot klausītāju atsaucību un interesi.

 
Nav gaidāmo pasākumu