Ventspils Kamermūzikas dienas - Bahs. Dambis. Grīnbergs.

Ventspils Kamermūzikas dienas  – Bahs. Dambis. Grīnbergs.

Koncertzāle “Latvija”, 21. oktobris, 19.00

21. oktobrī, festivāla trešais koncerts pieskandinās koncertzāli “Latvija”. Šī programma tapusi Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu Kristīnes Adamaites (ērģeles) un Ilonas Meijas (flauta) sadarbībā ar izcilo latviešu dziedātāju Ievu Paršu. Blakus lielmeistaru Baha un Dambja mūzikai, programmā iekļauti arī Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventa un tagad jau skolotāja, mūsu lielās cerības - Andreja Grīnberga darbi. Kristīne Adamaite, kā allaž, veidojusi rūpīgi pārdomātu, ar iekšējo dinamiku apveltītu mūzikas stāstu “par skaisto, zudīgo, nebeidzamo. Par nemainīgi pārvērtīgo”. Šis, iespējams, būs visakadēmiskākais Ventspils Kamermūzikas dienu 2021 koncerts, tomēr publikai nebūtu jābaidās no garlaicības sastopoties ar nopietnu mūzikas saturu – mūziķu pieredze un neapstrīdamā profesionalitāte garantē to, ka muzikāls piedzīvojums būs skaidri jaušams un aizraujošs katram. Koncerts solās būt īpaši krāšņs, Kristīnei Adamaitei niansēti pārvaldot visas koncertzāles “Latvija” ērģeļu izteiksmes iespējas. 

Koncerta programma
Bahs. Dambis. Grīnbergs.

Pauls Dambis (1936) - Toccata alla fantasia
Johans Sebastiāns Bahs (1685-1750) - Sonāte si minorā flautai un  ērģelēm BWV 1030 
Pauls Dambis - Balāde balsij un ērģelēm
Andrejs Grīnbergs (2001) - Undae maris / Jūras viļņi 
Pauls Dambis - Ballata no cikla “Šekspīra mūzika”
Johans Sebastiāns Bahs - Ārija no kantātes “Ich habe genug” BWV 82 
Johans Sebastiāns Bahs - An Wasserflüssen Babylon BWV 653
Andrejs Grīnbergs - Jaundarbs balsij, flautai un ērģelēm 

IEVA PARŠA – balss
ILONA MEIJA – flauta
KRISTĪNE ADAMAITE – ērģeles

Kristīne Adamaite par izvēlēto programmu izsakās šādi: “Flauta, ērģeles un balss jau izsenis ir bijusi saderīga vienība. Toties Bahs, Dambis un Grīnbergs laikam satiksies pirmoreiz. Un pirmoreiz skatuvi dalīs atskaņotāju trio Ieva Parša, Ilona Meija un Kristīne Adamaite, kuru dzīvesgaitās ir daudz paralēlu līniju, tādēļ beidzot pienācis brīdis arī kopīgai koncertprogrammai. 
Izvēlētā komponistu trijotne pārstāv dažādus laikmetus - klausītājiem būs iespēja veldzēties Johana Sebastiāna Baha harmonijā, ieklausīties Paula Dambja mūsdienīgajā valodā un kopīgi piedzīvot ventspilnieka Andreja Grīnberga jaundarba dzimšanu. 
Pauls Dambis savu Tokātu ērģelēm raksturo kā spēli ar baroka formām un stilistiku. Spēle un saspēle varētu būt šīs programmas vadmotīvs. Trīs komponisti un trīs atskaņotāji kopīgā skatuves telpā runās par skaisto, zudīgo, nebeidzamo. Par nemainīgi pārvērtīgo. Lai kopīgi nonāktu pie Baha kantātes vēstījuma: Ich habe genug - man ir gana.”.
Ieejas biļetes var iegādāties:
Ieeja tikai ar derīgu Covid19 sertifikātu (dzeltenais līmenis: vakcinēti, pārslimojuši vai testēti), uzrādot personu apliecinošu dokumentu un sejas maskās.
Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Ventspils pilsētas dome.

Par Ventspils Kamermūzikas dienām
Vairākus gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi - vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventi pedagogi un audzēkņi.
Ventspils Kamermūzikas dienu koncertu sērija notiks jau sesto reizi. Festivāls aizsākās, kā jaunu mūziķu sadarbības platforma. Laikam ritot, festivāls ir transformējies par profesionālās mākslas pasākumu sēriju, koncertiem piesaistot Latvijas mūzikas kultūras skanīgāko vārdu īpašniekus. 2021. gada koncerti apvienos pieredzējušu un slavenu mākslinieku sniegumu ar jaunībai raksturīgu aizrautību un jūsmu par mūziku. 

 

 
Nav gaidāmo pasākumu