RAIMONDA PAULA TRIO. Jauna mūzika jubilejā. Koncerta ieraksts

Raimonds Pauls, klavieres
Māris Briežkalns, sitaminstrumenti
Toivo Unts, kontrabass
Sofija Rubina-Hantere, balss

Atzīmējot Raimonda Paula 85. dzimšanas dienu, tiešsaistē no Koncertzāles “Cēsis” būs klausāms un skatāms koncerts, kurā piedzīvosim Maestro jaunāko kompozīciju pirmatskaņojumus.

Ar šo koncertu vēlamies sveikt Maestro jubilejā un ceram, ka džeza brīvais gars, mūziķu augstā meistarība un savstarpējās saspēles enerģija tiešsaistes formātā klausītājus sasniegs visnepastarpinātāk un dāvās iespējami tuvāko ,,dzīva,, koncerta klātbūtnes sajūtu, pēc kuras tik ļoti šobrīd alkstam.

Raimonda Paula vārds latviešu estrādes un džeza mūzikas vēsture jau ierakstīts ar zelta burtiem, bet tas nebūtu Maestro, ja savā neizsīkstošās enerģijas un ideju pārpilnībā, neturpinātu radīt arvien jaunu mūziku. Arī visu pasauli pārsteigusī pandēmija tam nav bijis šķērslis – tās laikā tapusi iemīļotajai pilsētai Rīgai veltīta koncertprogramma ar tādām kompozīcijām kā “Vecpilsēta”, “Bastejkalns”, “Rīgas Doms”, “Vērmanītis”, “Līvu laukums” un citiem veltījumiem gan konkrētām vietām, gan pašai Rīgai.

Komponistam vienmēr tuva bijusi džeza mūzika un tieši šajā žanrā tapuši jaunie skaņdarbi, ko kopā ar Maestro atskaņos vēl divi leģendāri mūziķi – igauņu kontrabasists Toivo Unts un latviešu sitaminstrumentālists Māris Briežkalns.

Toivo Unts Paula izpausmi džezā salīdzina ar Oskara Pītersona vai Erola Gārnera daiļradi, uzsverot, ka šajā mūzikā nav jāmeklē dziļa džeza filozofija, bet vienkārši jāļaujas melodijām un sajūtām. Turklāt Maestro rokrakstam piemīt neatkārtojams melodiskums, kas izpaužas arī instrumentālajā mūzikā.

Džeza meistaru trio koncertā Cēsīs papildinās šarmantā Sofija Rubina-Hantere (Sofia Rubina-Hunter) - džeza dziedātāja no Igaunijas, kura arī aiz savas valsts robežām zināma kā talantīga un radoša māksliniece. Dziedāšanu mācījusies mūzikas koledžā Sočos, studējusi Vācijā Kotbusas konservatorijā un Tartu Universitātē, kā arī prestižajā Bērklija mūzikas koledžā ASV. Mākslinieces džeza albums “In The Land Of OO-Bla-Dee”, kas izdots 2016. gadā, ieguvis Igaunijas Mūzikas balvu kategorijā “Labākais džeza albums”.

Sofijas sniegumā skanēs dziesmas ar Raimonda Paula mūziku un atzītā, godalgotā amerikāņu dziesmu tekstu autora Gordona Pogodas vārdiem angļu valodā, kas līdzīgi kā instrumentālie skaņdarbi tapušas pavisam nesen kā veltījums Rīgai un publikai tiks pirmatskaņotas pirmo reizi.

 
Nav gaidāmo pasākumu