Der zināt
Organizators:
La buona musica, biedrība

Marina Rebeka un Sondra Radvanovska GALA koncerts. DIVAS DĪVAS

svētdiena
2020. gada 28. jūnijs, 19:00
Dzintaru Koncertzāle Lielā zāle

 Jūrmala, Turaidas iela 1

Skatīt kartē Skatīt kartē
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies
Šī pasākuma biļešu iegādes laiks ir beidzies

Der zināt

2020. gada 28. jūnijā Dzintaru koncertzālē uzstāsies divas pasaules mēroga dziedātājas – Marina Rebeka no Latvijas un Sondra Radvanovska (Radvanovsky, ASV/Kanāda), kurai šī būs pirmā viesošanās Latvijā.
Abas solistes ir kritiķu slavētas un publikas apbrīnotas prīmas ar plašu repertuāru, veiksmīgu karjeru, nozīmīgiem apbalvojumiem. Sevišķu interesi raisa fakts, ka abām tā būs pirmā kopīgā tikšanās uz vienas skatuves, tādējādi skatītāji kļūs par pirmreizēja notikuma lieciniekiem, turklāt divu izcilu soprānu atrašanās uz vienas skatuves vispār ir reta dabas parādība.
Koncerta programmā – populāru Bellīni, Džordāno, Leonkavallo, Maskanji, Masnē, Mocarta, Pučīni un Verdi operu skaistākie skati. Muzicēs košu slīpējumu guvušais Latvijas Festivāla orķestris, diriģēs Latvijas jaunās diriģentu paaudzes ievērojamākais pārstāvis Guntis Kuzma.

Marinas Rebekas karjera beidzamos gados sasniegusi lielus augstumus. Viņu pamatoti uzskata par vienu no šībrīža labākajām Verdi operas La Traviata titulvaronēm, Marina Rebeka slavēta par sniegumu Bellīni operās “Norma” un “Pirāts”, Doniceti operā “Anna Boleina”, Guno operā “Fausts”, Verdi operās “Simons Bokanegra” un “Trubadūrs”, Čaikovska operā “Jevgeņijs Oņegins”. 2019./2020. gada sezonā Marina uzstājas Tulūzas Kapitolija teātrī, Hamburgas Valsts operā, Zalcburgas festivālā, Vīnes Valsts operā, Dortmundes Konzerthaus, Milānas Teatro alla Scala. Viņa nesen guvusi lielus panākumus arī Parīzes mākslas un dejas centrā Éléphant Paname, Bordo Nacionālajā operā un festivālā Maggio Musicale Fiorentino.
Pirms dažiem gadiem Marina Rebeka izveidoja pati savu skaņu ierakstu namu Prima Classic, kas izdevis dziedātājas trešo soloalbumu Spirito, kā arī Verdi operas La traviata ieskaņojumu. 2020. gada janvāra vidū pasaulē nāca Marinas ceturtais soloalbums Elle, kurā iekļautas franču komponistu operu ārijas. Dažas dienas vēlāk uzzinājām, ka starptautiska prominentu mūzikas kritiķu žūrija piešķīrusi dziedātājai prestižo ICMA (Starptautiskā klasiskās mūzikas balva) kā gada mūziķei.
Mūzikas speciālisti salīdzina Marinas Rebekas dziedājumu ar cīruļu un lakstīgalu dziesmām, atrod īpatnus salīdzinājumu (krūšu reģistrs kā tumšs vīns), bet, iespējams, labāko vērtējumu varam lasīt Opéra Magazine, kur Marina nosaukta vienā virknē ar Mariju Kallasu, Džoanu Sazerlendu, Beverliju Sillsu, Montserratu Kavaljē un Mariellu Deviu. Plašais repertuārs un balss daudzveidīgās iespējas lirisma un dramatisma galējās sfērās ļauj jau patlaban uzskatīt Marinu Rebeku par absolūto soprānu – soprano assoluta.
Sondra Radvanovska ir plaša operrepertuāra īpašniece, sevišķi slavēta par sniegumu Verdi un t. s. bel canto operās. 2019./2020. gada sezonā Sondra Radvanovska dzied titullomu Dvoržāka operā “Nāra” Canadian Opera Company, viņa uzstājas ar koncertiem Vankuverā, Čikāgas Liriskajā operā un Bādenbādenē, piedalās Bellīni “Pirāta” koncertiestudējumā Parīzes operā, dzied Aīdu Berlīnes Vācu operā un Vīnes Valsts operā.
Sondra Radvanovska uzstājusies vai visos pasaules nozīmīgākajos opernamos, toskait Milānas Teatro alla Scala, Cīrihes operā, Londonas Karaliskajā operā u. c. Kā koncertdziedātāja viņa muzicējusi ar Bostonas simfonisko orķestri un Verbjē festivāla orķestri Džeimsa Levaina vadībā, ar Čikāgas simfonisko orķestri un Džeimsu Konlonu, Bavārijas Valsts operas orķestri un Zubinu Mehtu. Laisti klajā vairāki tvarti ar Sondras Radvanovskas ierakstiem, kur viens no populārākajiem ir ieraksts ar viņas savulaik pastāvīgo skatuves partneri Dmitriju Hvorostovski. Dziedātāja filmējusies kopā ar Plasido Domingo operas “Sirano de Beržeraks” DVD un labprāt vadījusi populārās sērijas Met: Live in HD pārraides.
28. jūnija koncertā klausīsimies skatus no Verdi operām “Likteņa vara” un “Sicīliešu vesperes”, Pučīni operām “Manona Lesko” un “Toska”, arī no Leonkavallo operas “Pajači”, Džordāno operas “Andrē Šenjē”, Masnē operām “Sids” un “Herodiade”. Abu prīmu balsis satiksies divās ainās no Bellīni bel canto stila šedevra – operas “Norma”. Latvijas Festivāla orķestris spēlēs Mocarta operas “Figaro kāzas” populāro uvertīru, Verdi operas “Likteņa vara” emocionāli spēcīgo ievadu un Maskanji operas “Zemnieka gods” brīnumskaisto intermeco.
Diriģents Guntis Kuzma jau sešas sezonas ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents, diriģējis arī Liepājas simfoniskā orķestra, Sinfonietta Rīga, Sinfonia concertante un Latvijas Festivāla orķestra koncertus. Par Ādolfa Skultes Piektās simfonijas lasījumu Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā kopā ar LNSO un par solo Sebastjana Fagerlunda Klarnetes koncertā kopā ar Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē saņēmis Lielo mūzikas balvu 2018 kategorijā “Par izcilu interpretāciju”. Viens no Latvijas labākajiem klarnetistiem. JVLMA docents.
Latvijas Festivāla orķestrī (LFO) satiekas Latvijas simfonisko un kamerorķestru labākie mūziķi. LFO pirmais koncerts notika 2015. gadā kopā ar Marinu Rebeku itāļu diriģentes Sperancas Skapuči vadībā Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” atklāšanas pasākumu sērijā. LFO pavadījis Marinu Rebeku arī Doniceti operas “Marija Stjuarte” koncertiestudējumā un muzicējis Karela Marka Šišona vadībā programmā “Rožu kavalieris”, kas tika pie balvas “Kg kultūras 2017”. LFO piedalījies kritiķu slavētajā Verdi operas La traviata ierakstā ar Marinu Rebeku titullomā un uzstājies ar pasaules mēroga zvaigznēm Elīnu Garanču, Hiblu Gerzmavu, Džošuu Bellu, Sergeju Krilovu, Dāvidu Geringu un Denisu Macujevu.
Koncertu rīko koncertapvienība “Laba mūzika”. Biļetes “Biļešu paradīzē” un bilesuparadize.lv.

 

Ieteikt

Pasākums ir noslēdzies
Biļešu cenas
65 €
  • pieejams
55 €
  • pieejams
45 €
  • pieejams
35 €
  • pieejams
30 €
  • pieejams
25 €
  • pieejams
20 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas