Der zināt
Organizators:
Horespa, SIA

Mazās Imantdienas Liepupes muižā

piektdiena
2021. gada 10. septembris, 20:00
Liepupes muiža

 Liepupe, muiža

Skatīt kartē Skatīt kartē
Biļešu cenas no 30€

Der zināt

Organizators:
Horespa, SIA

10.septembrī plkst.20 cikla «Latviešu komponisti Liepupes muižai» noslēgumā par godu komponista Imanta Kalniņa 80 gadu jubilejai notiks šeit «Mazās Imantdienas», kurās piedalīsies komponista meita – aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, dziedātāja Ieva Kerēvica, kā arī Dailes teātra aktrises Ērika Eglija-Grāvele un Lelde Dreimane.

 

Koncerta pirmajā dalā skanēs dziesmas «Dūdieviņš», «Bimini», «Betas dziesmiņa», 

«Piena ceļš», «Akāciju palags», «Es redzēju sapnī, kā Zālamans», «Mīlestība divreiz neatnāk» un «Viņi dejoja vienu vasaru», savukārt koncerta otrajā daļā skaistākās Imanta Kalniņa dziesmas no grupas «Turaidas Roze» repertuāra izdziedās Olga Rajecka un Uģis Roze.

 

«Manā bērnībā Vecpiebalgā «Vecpaulēnos» papam bija rožu dārzs – ar dažādām šķirnēm, krāsām, smaržu un raksturu. Paps katrai no viņām deva savu vārdu. Arī man bija sava roze – daudzpumpuraina  un dziļi samtaini sarkana. Mūsu meitenes – Ieva, Ērika, Lelde un Rēzija) ir kā tās rozes papa dārzā, un katra ImKas dziesma ir kā pieskāriens katrai rozei caur dziesmu,mūziku un vārdu. Un katra «roze» izdzied un izdzīvo mūzikas pieskārienu savā raksturā un savā smaržā. Kopā ar izciliem mūziķiem mēs radām savu dziesmu no vārda un mūzikas. Pateicībā ImKam par iespēju sevi iedziedāt un dalīties ar Mūzikas vibrāciju un smaržu,» saka aktrise un režisore Rēzija Kalniņa.

 

Savukārt dziedātāja Ieva Kerēvica atzīst: «Kopā ar programmas iniciatori Rēziju Kalniņu salikām koncertu, kurā skan ļoti pazīstamas Imanta Kalniņa dziesmas. Taču labākais ir tas, ka ImKas mūzikā ir ļoti daudz telpas, kurā māksliniekam būt. Un mēs esam izmantojušas šo telpu kopā ar mūziķiem Madaru Kalniņu un Norbertu Skrauci, lai šīs dziesmas interpretētu, piešķirot tām savu skanējumu un varbūt arī novitāti; lai šī mūzika varbūt pagrozās nedaudz uz citu pusi; lai klausītāji sen zināmu dziesmu varbūt ierauga «svaigā» skanējumā. Šī mūzika ļauj ar sevi darīt daudz ko, un tas ir ārkārtīgi patīkami. Protams, mēs daudzas Imanta Kalniņa dziesmas varam saukt par hītiem, taču mēs tām mēģināsim piešķirt svaigumu un nedaudz – jaunu skanējumu.»

 

Ieteikt

Biļešu cenas
30 €
  • pieejams

Pērkot biļetes internetā, tiek piemērota interneta veikala izmantošanas maksa. Lasīt šeit .

Iegādājoties biļetes tirdzniecības vietās, pakalpojuma maksa netiek piemērota. Tirdzniecības vietas