Dienvidkurzemes festivāls RIMBENIEKS

Dienvidkurzeme ir īpašs Latvijas apgabals. Ap Liepāju, tās  sirdi, ir izvietojušās skaistas pilsētiņas un apdzīvotas vietas, kas bagātas ar vēstures liecībām un mākslas vērtībām. Aizpute, Priekule, Grobiņa, Gramzda, Durbe, Nīca, Rucava, Kazdanga, Vecpils, Cīrava, Pāvilosta, Apriķi  un daudzas citas vietas šajā reģionā var lepoties ar krāšņiem dievnamiem, gleznainiem parkiem un elegantām muižām.

Dienvidkurzeme izauklējusi personības, kas būvējušas un sargājušas Latvijas valsti un kultūru – Kronvaldu Atis, Miķelis Valters, Zigfrīds Anna Meierovics, Sudrabu Edžus  ir redzamākie no tiem. Un ir vēl kāds vīrs, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus. Tas ir Evalds Rimbenieks, baptistu mācītājs, ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Festivāla “Rimbenieks” mērķis ir tuvināt augstvērtīgas mūzikas atskaņojumu cilvēku dzīvesvietai, stiprināt un izglītot novada kopienas, popularizēt latviešu mūziku un veicināt Latvijas apceļošanu, sākot jau no kaimiņu pagasta. Apvienojot kultūrtūrisma un dabas tūrisma aktivitātes, festivāls palīdzēs vēl vairāk iepazīt un iemīlēt mūsu zemi. Festivāla galvenie satura balsti būs kamermūzika, simfoniskā mūzika, simforoks, ērģeļmūzika un vokālsimfoniskā sakrālā mūzika.

Jaunā festivāla galvenā ģeogrāfiskā ass, atbilstoši Evalda Rimbenieka dzīves gājumam, ir Priekule, Aizpute un Liepāja. Pateicoties unikālai sakritībai, triādei Aizpute – Priekule – Liepāja pārklājas izcilu latviešu komponistu trijotne – aizputnieks Pēteris Vasks, priekulnieks Ēriks Ešenvalds un liepājnieks Agris Engelmanis. Gan šo apbrīnojamo skaņražu, gan citu latviešu komponistu mūzika vienmēr būs pārstāvēta festivāla “Rimbenieks” mākslinieciskajā programmā.

 

Ieteikt