Igaunijas Nacionālās operas viesizrādes

Ieteikt

No 2018. gada 27. februāra līdz 1. martam Latvijas Nacionālajā operā, Rīgā viesosies Igaunijas Nacionālā opera, kas, godinot savu valsti simtgadē, iepazīstinās Latvijas skatītājus ar Igaunijas operas un baleta mākslas vērtībām.

27. februārī mūsu “Baltajā namā” varēs noskatīties pirmo igauņu baletu Naudas gars (Kratt). 1943. gadā pirmizrādītā baleta komponists ir Eduards Tubins. Rīgā redzēsim baleta jaunāko, 2015. gada, iestudējumu. Tā horeogrāfes, režisores Marinas Kesleres interpretācijā Naudas gars ir kā balss ļaužu galvās, kas meklē attaisnojumus, kāpēc naudas nekad nav gana.

Igaunijas Nacionālā opera priecēs ar Galā koncertu 28. februārī. Koncertā Rīgā igauņu solistiem pievienosies viens vai vairāki Latvijas mākslinieki.

Savukārt 1. martā Rīgā baudīsim igauņu mākslinieku sniegumu operā Kardijaks (Cardillac), kas ir pirmā daļa no komponista Paula Hindemita triloģijas par mākslinieka un sabiedrības attiecībām. Iestudējuma režisors ir soms Vilpu Kiljunens, kura rokrakstu mūsu publika jau iepazinusi operas Tanheizers iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā. 

27. februārī Igaunijas Nacionālās operas viesizrāžu ietvaros Beletāžas zālē notiks Koncerts mazuļiem.
Tajā Operas kvartets atskaņos pašiem mazākajiem klausītājiem (0 – 3 gadi) piemērotu klasisko mūziku. Igaunijas Nacionālās operas kostīmu meistari ir izveidojuši milzīgu tematisko aktivitāšu paklāju bērnu un vecāku priekam un ērtībai koncerta laikā. Lai jauka pirmā pieredze koncertā!