DIVAS LOTIŅAS

Ērihs Kestners
Divas Lotiņas

Izrāde 2 cēlienos
Izrāde ilgst 1 stundu un 30 minūtes
Ieteicamais vecums: 5+
Pirmizrādes datums: 2012-11-03
Izrāde latviešu valodā!

Izrāde nominēta "Spēlmaņu nakts 2012/2013" balvai kategorijā "Gada izrāde bērniem vai jauniešiem"

IZRĀDE TAPUSI AT VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA FINANSIĀLU ATBALSTU

UZMANĪBU!
Biļete jāiegādājas katram skatītājam, neatkarīgi no vecuma.
Pārdotās biļetes netiek mainītas vai pieņemtas atpakaļ, izņemot gadījumus, kad izrāde atcelta vai mainīts tās datums.
Pirms došanās skatītāju zālē, lūdzam izslēgt mobilos tālruņus.
Bez teātra direkcijas īpašas atļaujas skatītāju zālē aizliegts lietot fotoaparātus, kino un video kameras, kā arī skaņu ierakstu aparatūru.

... Tas nu ir noticis: divas meitenes, kuras agrāk neko viena par otru nav zinājušas, satiekas vasaras atpūtas nometnē un atklāj, ka viena otrai ir tik līdzīgas kā divas ūdens lāses! Un tas nekas, ka Luīzei no Vīnes ir garas matu cirtas, bet Lotei no Minhenes - divas cieši sapītas biželes: neticamā līdzība taču nevar būt vienkārša sagadīšanās! Lai atklātu noslēpumu, meitēni nolemj samainīties vietām...

„Pasaulē ir ļoti daudz šķirtu vecāku un ļoti daudz bērnu, kas no tā cieš. Un ir daudz citu bērnu, kas cieš no tā, ka vecāki nešķiras, bet, ja no bērniem prasa, lai viņi šādu stāvokli paciestu, tad nedrīkst ar viņiem to vienkāršā un saprotamā valodā nepārrunāt,” savā 1949. gadā tapušajā stāstā saka vācu rakstnieks Ērihs Kestners.

„Diemžēl šādās situācijās daudziem vecākiem savu savstarpējo attiecību kārtošana ir svarīgāka par attiecībām ar pašu bērniem. Bet, ja mēs vēlamies, lai mūsu bērni jauno kārtību pieņem un saprot, tas ir pat mūsu pienākums,” sava bērnu dienu mīļākā rakstnieka teikto papildina izrādes režisors Ģirts Šolis, kuram „Divas Lotiņas” ir debija gan Leļļu teātrī, gan bērniem adresēto iestudējumu jomā.

Ķerties pie šīs lugas iestudēšanas viņu mudinājusi visā pasaulē, bet īpaši Latvijā aktuālā problēma: mūsu dzīves ritms pēdējos gados radījis vēlmi izbaudīt „ātrās dzīves” garšu, kur nav laika remontēt ne vecas mēbeles, ne attiecības. Un nav arī laika parunāt ar bērnu par to, kā viņš jūtas situācijā, ja tētis ar māmiņu izlēmuši iet katrs savu ceļu. Tieši tāpēc uz šo iestudējumu, kas adresēts bērniem no 5 gadu vecuma, tiek gaidīta visa ģimene, lai vēlāk varētu redzēto pārrunāt.

Bet „Divas Lotiņas”, protams, ir stāsts ar laimīgām beigām. Tāpēc, par spīti nopietnajai tematikai, izrāde ir viena liela „ņemšanās” un dauzīšanās, jo stāsta centrā taču ir divas traki temperamentīgas jaunkundzes!

Šarmantus akcentus viņu piedzīvojumiem piešķir iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies nacionālā filmu festivāla „Lielā Kristaps” balvas ieguvējs, starptautiski atzītais mākslinieks Reinis Pētersons un mūziķa Goran Gora klātbūtne, radot īpaši „Divām Lotiņām” sacerētu oriģinālmūziku.

Režisors: Ģirts Šolis
Mākslinieks: Reinis Pētersons
Komponists: Goran Gora (Jānis Holšteins-Upmanis)

Lomās:
Santa Didžus
Dana Lāce vai Arnita Jaunzeme
Valdis Vanags

Read more

Share

Upcoming events
DIVAS LOTIŅAS

Rīga, Latvijas leļļu teātris Mazā zāle

Friday,
9th August, 18:30
DIVAS LOTIŅAS

Rīga, Latvijas leļļu teātris Mazā zāle

  • 18€
Buy from 18€
DIVAS LOTIŅAS

Rīga, Latvijas leļļu teātris Mazā zāle

Saturday,
31st August, 11:00
DIVAS LOTIŅAS

Rīga, Latvijas leļļu teātris Mazā zāle

  • 18€
Buy from 18€
DIVAS LOTIŅAS

Rīga, Latvijas leļļu teātris Mazā zāle

Saturday,
31st August, 14:00
DIVAS LOTIŅAS

Rīga, Latvijas leļļu teātris Mazā zāle

  • 18€
Buy from 18€