Sveču mežs

25.decembrī no plkst. 16:00 līdz 21:00 aicinām Jūs uz Nacionālo botānisko dārzu, lai līdz ar tumsas iestāšanos svecīšu gaismā ieraudzītu dārzu, kas ikdienā ir drošs patvērums dažādiem eksotiskiem augiem.
Nacionālā botāniskā dārza kopplatība ir 129 hektāri un, lai apskatītu visu dārzu, būtu nepieciešamas vairākas dienas. Tāpēc noskaņas baudīšanai izvēlēta pastaigu taka, kas vijās cauri rozārijam, skujkokiem un rododendriem, apmetot cilpu ap ošu un bārbeļu apstādījumiem virzienā uz oranžēriju.
Izgaismotajās ziemas dārza takās uzmanīgākajiem apmeklētājiem būs iespēja satikt stirnas un mežacūkas, sekot līdz sniegpārsliņu cīņai par baltiem Ziemassvētkiem, ieklausīties Ziemassvētku skaņās kopā ar čellisti Jolantu Shultz un Ansi Klintsonu, kā arī iepirkties mājražotāju un amatnieku tirdziņā blakus akmens dārzam. Turpat kursies arī īstās latvju saimnieces Ilzes Briedes pavards, aicinot nobaudīt svētkiem piedienīgus latvju virumus.
Mazajiem apmeklētājiem būs iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās!
Noskaņu pasākums "Sveču mežs" radās pirms sešiem gadiem, kad pēc privātas iniciatīvas ar tūkstošiem svecīšu tika izgaismots Skaņākalna dabas parks. Sekojot apmeklētāju vēlmēm iepazīt un atklāt arī citus dabas objektus, pasākums divus gadus noticis Sietiņiezī un šogad otro reizi - Nacionālajā botāniskajā dārzā.
Atgādinām, ka katrs augs Nacionālajā botāniskajā dārzā un oranžērijā ir vērtība, iespējams, pat vienīgais savas sugas vai šķirnes eksemplārs Latvijā, tāpēc plūkt augļus, ziedus, kāpt kokos un bradāt pa dobēm nav atļauts!
Līdz 15.decembrim biļetes par pazeminātu ieejas maksu – 5 EUR, pēc tam un pasākuma dienā 7 EUR. Bērniem līdz 6.g.v. un cilvēkiem ar kustību traucējumiem ieeja bez maksas.
Uz tikšanos Sveču mežā!
Vairāk par pasākumu: www.facebook.com/svecumezs
Kā nokļūt?
Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspilī, Miera ielā 1
Ar sabiedrisko transportu:
• Ar vilcienu jābrauc līdz pieturai „Salaspils” dzelzceļa satiksmes posmā Rīga – Daugavpils. Ieeja Nacionālajā botāniskajā dārzā atrodas tieši iepretī Salaspils dzelzceļa stacijai.
• Autobuss - ik pēc pusstundas kursē maršrutā Rīga (pietura „Zinātņu akadēmija”) – Salaspils (pietura „Salaspils dzelzceļa stacija”). Ieeja Nacionālajā botāniskajā dārzā atrodas tieši iepretī autobusa pieturai pie Salaspils dzelzceļa stacijas.
Ar autotransportu:
• Braucot pa šoseju Ulbroka – Ogre un Sauriešos nogriežoties uz Salaspili.
• Braucot pa šoseju Rīga – Daugavpils un nogriežoties uz Salaspili.
Pasākuma laikā dārzā darbosies divas ieejas, proti:
1. Tūrisma informācijas centrs pretī dzelzceļa stacijai Salaspils - ieeja tikai kājāmgājējiem.
2. Miera ielas vārti - iebraukšana ar autotransportu un bezmaksas autostāvvieta dārza teritorijā.

 
No upcoming events