VEF FREKVENCE

Vērtības nepāriet. Uzgrieziet kultūras frekvenci. Jau 60 gadus VEF vilnī...

..Kultūras frekvence. VEF vilnis…

1919. gadā jaunajā Latvijas valstī atver mazu elektronisko darbnīcu ar pieciem darbiniekiem. Viņi tic, ka elektrībai, tātad gaismai būs nākotne. Ja saberzē dzintara gabaliņu, rodas vadītspēja. No mazām lietām rodas lielas.

Jau pēc neilga laika VEF ražo radioaparātus, telefonus un lidmašīnas, rada leģendāro Valtera Capa “Minox” fotoaparātu.

Padomju vara, pārņemot VEF, nolemj radīt rūpnīcai pievienoto vērtību. Kultūras pili tautai. Tradīciju un mākslas arhitektūras bagātinātā neoeklektisma ēka savas durvis ver 1960. gada 1.martā. Lielo skatītāju zāli krāšņo iespaidīga griestu lustra, ko izceļ dekoratīva rozete un bagātīgi dekorēta skatuves un balkona mala.

VEF ražotajos radioaparātos aizliegtā BBC frekvence tiek aizstāta ar tautas un profesionālās mākslas kultūras vilni. Teātris, māksla, literatūra, deja. Ideju un domu apmaiņa Latvijas kultūras elitei kā toreiz, tā tagad - Vija Artmane, Arnolds Liniņš, Alvis Hermanis, Ilmārs Blumbergs, Modris Tenisons, Helēna Heinrihsone, Juris Strenga un daudzi citi. Leģendārie “Rīgas Pantomīma” un “Zelta Sietiņš”. 43 amatiermākslas kolektīvos apvienotie vairāk nekā 3000 dalībnieku vecumā no 2 līdz 80 gadiem.

2020.gada 1.martā,  sagaidot savus 60, VEF Kultūras pils jau iezaigojusies jaunā veidolā - Vērtības Elegantā Formā. Koncerti, mākslas izstādes, balles, konferences, radošie vakari, teātra izrādes, unikāls muzejs un vieta bērnu radošai attīstībai… Laikmetīgums un tradīcija. Augstās mākslas tonis un tautas mākslas viedums. Dzīves vienkāršība un tehnoloģiju lidojums. Pasaule un mājas. Rīgas pulss.

Uzgrieziet kultūras frekvenci. VEF vilnī. Jūs meklēsiet, tā atsauksies un jums gribēsies to noklausīties.

 

Share