TIEŠRAIDE. Reanimatologa PĒTERA KĻAVAS lekciju cikla 6. lekcija. Realitātes metafiziskā vadība: II daļa

Ikviens cilvēks vēlas būt laimīgs, vesels, nodrošināts un emocionāli piepildīts. Lai to realizētu, ceļš ir viens – darīt. Un darīt visos līmeņos: fiziskajā, mentālajā, garīgajā. Tikai šāda “darīšanas” sinerģija nes vislabākos augļus, to pierāda ne tikai mūsdienu neirofiziologu un kvantu fiziķu eksperimenti un pētījumi, bet arī gadsimtiem senas prakses.

Tas, kurš pārvalda prātu, pārvalda dzīvi. Kvantu fizika pierāda, ka novērotājs ietekmē realitāti. Kas un kāds ir novērotājs un kādam jābūt novērošanas procesam, lai fiziķu pierādītā patiesība izpaustos kā veiksmīga un sakārtota dzīve, kā veselība un harmonija šeit, mūsu ikdienā?

6. lekcijā vairākas gan senu, gan mūsdienu meistaru praktiskas metodes, lai ikviens varētu pārvaldīt prātu un tādējādi metafiziski virzīt savu dzīvi tā, lai iegūtu vēlamo.

Tēma sadalīta 2 daļās – 5. un 6. lekcijas. (5. lekcijas video ieraksts ir skatāms platformā www.reanimare.lv)

Pētera Kļavas lekciju cikls aicina domāt un meklēt atbildes gan uz eksistenciāli svarīgiem jautājumiem par dzīvi, tās jēgu, nāvi, apziņu un prātu, gan izprast dažādas ļoti praktiskas dzīves jomas, ar kurām ikvienam jāsaskaras ikdienā. Lekcijas notiks reizi mēnesī tiešraidē, un, ja tas būs iespējams, arī klātienē.

Par lekciju cikla rašanos Pēteris Kļava stāsta: “Jau no 1989.gada, strādājot BKUS Reanimācijas nodaļā un Latvijas Katastrofu medicīnas centrā, man ļoti daudz ir nācies redzēt cilvēku izmisumu, sāpes, nesamierināšanos, pašam domāt un atbildēt uz vecāku jautājumiem par dzīvības vērtību, prāta niecību un nevarību. Kāpēc dzīve notiek tieši tā? Kas ir jēga? Un vai vispār tāda ir? Vai dzīve tiešām nevar būt bez ciešanām? Vairāk nekā 30 gadus diendienā esmu meklējis atbildes uz šiem eksistenciālajiem jautājumiem, lasot gan senus autentiskus tekstus, gan mūsdienu zinātnes jaunākos pētījumus.

Tas, ko es vēlos, ir - dalīties savās atziņās. Ne jau atklāt galējo patiesību, bet uzrādīt interesantus un kvalitatīvus zināšanu avotus. Jēga nav nepārtraukti vilties un būt pesimistiskiem, bet caur izpratni spēt nointegrēt samsāras bezjēdzīgās eksistences riteni un pelēkās ikdienas ļoti daudzos priekus.”

  • Turpmāk reizi mēnesī lekciju cikla turpinājums.
  • Informācija par lekciju tēmām pieejama mājaslapā reanimare.lv.
  • Nākamo lekciju datumi tiks publicēti Biļešu Paradīzes lapā, Reanimāre mājaslapā un FB lapā.
  • Tiešraides biļešu iegāde tikai Biļešu Paradīzes internetveikalā.
  • Notikušo lekciju video ieraksti (neilgu laiku pēc lekcijas) būs iegādājami Reanimāre mājaslapā.

Lūdzam vērst uzmanību tam, ka tiešraidi būs iespējams noskatīties tikai tiešraides laikā - ieraksts Biļešu Paradīzes mājaslapā nebūs pieejams.

 
Нет предстоящих мероприятий