Homo Novus / Language Trilogy: Foreigner

Starptautiskais jaunā teātra festivāls "Homo Novus" / 1. - 9. septembris, 2017 / Rīga

Izrāde "Valodas triloģija: Ārzemnieks"

Autori Ahilans Ratnamhonas, Matīss Gricmanis

7. septembrī plkst. 21:00, 8. septembrī plkst. 19:00

Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes iela 101a

1h

Latviešu valodā

Biļetes 7 EUR un 5 EUR (skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti)

“Valodas triloģija” ir tamilu mākslinieka Ahilana Ratnamohana un latviešu dramaturga Matīsa Gricmaņa pētījums par valodu kā simbolisku un sociālu kapitālu un varas instrumentu latvietības kontekstā. 
„Ārzemnieks” ir izrāde – spēle, kurā grupa iebraucēju, kas apgūst latviešu valodu, uzsāk sarunu ar vietējo publiku. Ar dažādu spēļu starpniecību viņi mēģina pastāstīt par sevi, nonākot paradoksālā situācijā – viņi ir spēles saimnieki, tomēr nepietiekamās valodas zināšanas rada trausluma un spriedzes pilnu atmosfēru. Bez publikas palīdzības izrāde kļūst apdraudēta, radot aizkustinošas, jautras, absurdas un nereti – konfrontējošas skatītāja un izpildītāja attiecības. „Ārzemnieks” aplūko valodas varu sabiedrībā, tās praktisko un sociālo nozīmi un stereotipus par ārzemniekiem, kuri nerunā vietējā valodā.

http://homonovus.lv/programma?s=%C4%81rzemnieks

Starptautiskais jaunā teātra festivāls „Homo Novus”  ir vadošais laikmetīgās skatuves mākslas festivāls Latvijā un viens no lielākajiem Baltijas reģionā. Festivāls notiek Rīgā un iepazīstina ar vēl jauniem un jau atzītiem māksliniekiem, kuru darbos rodama nerimstoša interese un viedoklis par mūsdienu pasauli un sabiedrību. Līdzās daudzveidīgai izrāžu programmai festivāls piedāvā iespējas radošiem eksperimentiem, teorētisko un izglītības sadaļu un citas aktivitātes.

 
Нет предстоящих мероприятий