TIEŠSAISTES koncerts. Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš

2020. gada “Jūrmalas festivāla” noslēguma koncertā uz Dzintaru koncertzāles skatuves satikās divi pasaulslaveni Latvijas mūziķi – operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko un pianists Reinis Zariņš, kuru neapšaubāmi var dēvēt par dārgakmeni latviešu atskaņotājmākslā. Viņu izpildījumā baudījām vēlīnā romantisma ģēniju Riharda Vāgnera un Riharda Štrausa skaņdarbus, kurus vieno spēcīga kaislība, daile un fascinējoša laika izjūta.

Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot teju 30 tenoru lomas. Jau kopš 2004. gada viņš ir kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Berlīnes operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Koventgārdena un arī Ņujorkas Metropolitan teātrī. Diriģenta Rikardo Muti vadīta, spoži aizritēja Antoņenko debija Otello lomā prestižajā Zalcburgas festivālā 2008. gadā. Gadu vēlāk viņš ar milzu panākumiem debitēja Metropoles operteātrī Ņujorkā, kurā Antoņenko tagad atgriežas jau regulāri, atveidojot vadošās tenoru lomas.

Reinis Zariņš ir dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis un konceptuālu starpmākslu projektu autors. R. Zariņš debitēja kā solists ar orķestri jau desmit gadu vecumā un vēlāk guva godalgas vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos. R. Zariņš ir horeogrāfiskā uzveduma “Gadalaiki” līdzautors, viens no “Trio Palladio” dalībniekiem un trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (2011, 2013, 2015). Viņš ir piedalījies daudzos prestižos festivālos: Lucernas festivālā, “Kremerata Baltica” festivālā, Bātas, Norfolkas un Jaunskotijas starptautiskajos mūzikas festivālos, “MasterWorks” un “Holland Music Sessions” festivālā. R. Zariņš ir muzicējis pasaules labākajās koncertzālēs – Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē, Londonas Vigmora zālē, Sanktpēterburgas Glazunova zālē, Maskavas Čaikovska zālē.

Rihards Štrauss bija dzīves baudītājs un skaistuma ideālists, kurš cilvēka balsij veltījis brīnumskaistas lappuses, īstus vokālās mākslas šedevrus. Štrauss zināms kā ģeniāls orķestra pazinējs, viens no visu laiku izcilākajiem orķestrētājiem (simfoniskās poēmas ’’Tā runāja Zaratustra’’ sākuma taktis kādā reklāmā vai filmā būs dzirdējuši lielākā daļa planētas iedzīvotāju), bet tikpat vienreizīgs ir komponista sarakstītais dziesmu mantojums. Krāšņie klavieru pavadījumi, augstvērtīgie teksti, bezgalīgais mūzikas plūdums un daiļums –  ne velti komponista biogrāfs Ernsts Krauze Štrausa dziesmu mantojumam veltījis šādus sajūsmas vārdus: “Kas par melodiju bagātību tik smalkās poēzijas pasaulē! Kas par formas izjūtu, kas par izdomas dzīvīgumu un pāri plūstošu jūtīgumu!’’

Reinis Zariņš pārlikumos klavierēm atskaņos Prelūdiju un ’’Izoldes mīlas nāvi’’ no Riharda Vāgnera operas ’’Tristans un Izolde’’. Rihards Štrauss par ’’Tristanu un Izoldi’’ ir teicis, ka “Tā pavēra ceļu uz jaunu mūziku”. Romantisma māksla un mīlētāju stāsts šajā operā guvis galējo izpausmi, vēstot par tādu mīlestības un mūzikas spēku, kas pārveido visu eksistenci, tai skaitā nāvi. ’’Tristana’’ skaņu pasaulei piemīt īpaša suģestija, sasniedzot tādu bezgalīgu mūzikas ritējumu un intensitāti, kas liek aizrauties elpai.

 

Iegādājoties biļeti, saņemsiet pieejas saiti un kodu, ar kuru varēsiet noskatīties koncertu no jebkuras vietas pasaulē, jebkurā ērtā brīdī 5 dienu laikā no koda aktivācijas mirkļa. Kodu vienlaicīgi iespējams izmantot tikai vienā viedierīcē.

 
Нет предстоящих мероприятий