DAILES KANONS | Ozoliņa. Zariņš.

Biļete uz izrādi 24.08.2021., 25.08.2021. derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas četrpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, vai no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevira” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevira” otrās devas saņemšanas, vai persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju.

 

DAILES KANONS | Ozoliņa. Zariņš.

Lilita Ozoliņa, Reinis Zariņš

 

Idejas autors – Viesturs Kairišs

Scenogrāfe – Ieva Jurjāne

Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa

Mūzikas konsultants – Juris Vaivods

Dramaturģijas konsultante – Justīne Kļava

 

Latvijas kultūras kanonā līdzās citām Latvijas kultūras vērtībām ietverti ne vien komponistu Raimonda Paula un Imanta Kalniņa darbi, bet arī režisora Eduarda Smiļģa veidotais Dailes teātris, režisora un dramaturga Pētera Pētersona veidotais dzejas teātris un arhitektes Martas Staņas projektētā Dailes teātra ēka.

Kādas vērtības jūs iekļautu pašu sastādītā kultūras kanonā? Tajā būtu vairāk dzejas vai mūzikas? Komponisti vai pianisti? Aktieri vai rakstnieki? Ēkas vai ainavas?

"Dailes Kanons" ir teātra simtgades svinību ietvaros tapis septiņu koncertu cikls, kas vāros vasaras vakaros aicinās skatītājus pulcēties Dailes dārzā, lai brīnišķīgu pianistu atskaņotas klaviermūzikas pavadībā dotos noslēpumainā poēzijas un mākslas pasaulē, kuras centrā mirdzēs galvenā Dailes kanona vērtība - izcilie Dailes teātra aktieri.

Monta Kroma tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajām modernistēm latviešu dzejā. Līdztekus pārdomām par cilvēka dzīvi urbānā pasaulē dzejniece savos darbos cenšas izzināt arī sievietes iekšējo pasauli un daiļrades procesu. Tieši interese par mākslas darba radīšanas tēmu vieno Montu Kromu un Dailes teātra brīnišķīgo aktrisi Lilitu Ozoliņu, kura izcilā pianista Reiņa Zariņa atskaņotās klaviermūzikas pavadījumā dosies jaunrades procesa meklējumos un pētīs mākslinieka attiecības ar savu mākslas darbu.

 

Порекомендовать

Ближайшие мероприятия
вторник ,
24-го августа, 20:00
  • 30€
  • 20€
  • 12€
Купить от 12€
среда ,
25-го августа, 20:00
  • 25€
  • 17€
  • 10€
Купить от 10€