Jūrmalas festivāls

Порекомендовать

No 11. līdz 16. jūlijam Jūrmalā jau otro gadu norisināsies Jūrmalas festivāls ar grandiozu klasiskās mūzikas programmu Dzintaru koncertzālē, Salsas nakti Dzintaru pludmalē, Jomas ielas svētkiem un sporta aktivitātēm pilsētvidē.

Festivāla centrālais notikums būs izcila klasiskās mūzikas koncertu sērija Dzintaru koncertzālē, kuras goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem – Kseniju Sidorovu, Vestardu Šimkus, Sergeju Nakarjakovu, Alisi Zinovjevu, Intaru Busuli, Liepājas Simfonisko orķestri un daudziem citiem māksliniekiem sniegs neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu. Biļetes uz festivāla koncertiem jau pieejams visās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.

Festivāla atklāšanas koncertā 11. jūlijā baudīsim krāšņu un izsmalcinātu programmu – izcilais latviešu pianists un starptautisko konkursu laureāts Vestards Šimkus atskaņos Morisa Ravēla Pirmo klavierkoncertu Sol mažorā, savukārt virtuozais krievu mūziķis,  par trompetes Paganīni dēvētais Sergejs Nakarjakovs, Latvijas klausītājiem piedāvās vēl nebijušu muzikālu pieredzi – Mendelsona Vijoļkoncertu Re minorā, ar trompetes solo vijoles vietā. Abiem solistiem koncertā pievienosies īpaši festivālam veidotais “Jūrmalas festivāla orķestris”, starptautiski atzītā diriģenta Aināra Rubiķa vadība.

12. jūlija koncertā gruzīnu, latviešu un spāņu etno mūzikas, kā arī amerikāņu džezroka skaņdarbus izpildīs gruzīnu etno džeza grupa “Egari”. Grupas spēlē tradicionālo gruzīnu mūziku simbiozē ar etno un modernajām dažādu citu kultūru melodijām, savos priekšnesumos izmantojot gan etno džezu, folku, improvizāciju, gruzīnu daudzbalsīgo dziedāšanu un horeogrāfijas elementus. Grupas spēlēto seno mūzikas instrumentu – panduri, čonguri, duduks, gruzīnu dūdas un citu instrumentu vibrācijas sniegs klausītājiem neparastu ceļojumu īstā mūzikas radošumā.

13. jūlijā uz Dzintaru koncertzāles skatuves kāps publikas iemīļotā un starptautiski atzītā akordeoniste Ksenija Sidorova. Kopā ar starptautisku mūziķu apvienību no Londonas – Roberto Koču (kontrabas), Mihaēlu Abramoviču (klavieres), Alehandro Loguercio (vijole), Rentko Dirku (ģitāra) un Itamāru Doari (perkusijas) viņa izpildīs slavenākās ārijas no Žorža Bizē operas "Karmena", kā arī Pjacollas un Lekona skaņdarbus un tradicionālo Latīņamerikas mūziku.

14. jūlijā “Jūrmalas festivālā” būs īpašs vakars, jo ar solo koncertu Dzintaru koncertzāles mazajā zālē uzstāsies tā goda mākslinieks, pasaulē slavenākais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko. Viņa izpildījumā dzirdēsim skaistākās melodijas no komponista Rihards Štrausa daiļrades. Aleksandra Antoņenko vārds vairs komentārus neprasa. Jau kopš 2004. gada viņš kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Diseldorfas, Berlīnes un Grācas operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Coventgarden, Milānas La Scala un Ņujorkas Metropolitan operā.

Tā paša 14. jūlija vakarā uz Dzintaru koncertzāles lielās skatuves kāps Intars Busulis, Abonementa orķestris un Liepājas Simfoniskais orķestris. Viņu skanējumā satiksies skaistums un pateicība, pieredze un aizrautība, tiešums un smalkjūtība. Tomēr tas nenozīmē, ka koncerts būs akadēmiskās mūzikas vakars – tas būs izaicinājums Liepājas Simfoniskajam orķestrim apgūt jaunu – neakadēmiskas mūzikas materiālu, pieņemt Intara uzstāšanās manieri un pat kustību horeogrāfiju, neiztiekot bez kurioziem un smieklīgi neērtiem brīžiem esot uz skatuves. Koncertā dzirdēsim pēdējo gadu labākās, labi zināmās un iemīļotās dziesmas.

Ņemot vērā pagājušā gada publikas lielo interesi, festivāla programmā arī šogad ir iekļauta Brodvejas mūziklu zelta izlase. 15. jūlija koncertā mūziklu zvaigznes no Londonas - Luīze Dermana, Debora Majers un Andrians Der Gregorjans kopā ar “Jūrmalas festivāla orķestri” un diriģentu Robertu Purvi no Lielbritānijas izpildīs skaistākās ārijas un duetus no tādiem Leonarda Bernsteina, Ričarda Rodžersa, Endrū Loida Vebera mūzikliem, Kola Portera un citu komponistu mūzikliem kā ”Brīnišķā pilsēta”, „Vestsaidas stāsts”, „Mūzikas skaņas”, „Jēzus Kristus superzvaigzne”, „Skūpsti mani, Ket”, „”Peldošais teātris” un daudziem citiem.

Jūrmalas Festivāls noslēgsies 16. jūlijā ar grandiozu Galā koncertu, kurā majestātiskās Džuzepes Verdi operu ārijas izpildīs starptautiski atzītā latviešu operdziedātāja Alise Zinovjeva (soprāns), Jūrmalas festivāla goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko (tenors), uzlecošā zvaigzne Marlēna Keine (soprāns), izcilākais latviešu basbaritons Egils Siliņš un “Jūrmalas festivāla orķestris” Tallinas operas galvenā diriģents Vello Pāna vadībā.