Rīgas festivāls 2020

Порекомендовать

KLĀTIENES koncerti:

Latvijas galvaspilsēta Rīga ir sena Hanzas savienības pilsēta, kas dibināta 1201. gadā. Rīga ir ievērojama ar Vecrīgas viduslaiku arhitektūru, ar Jūgendstila kvartāliem, kas iekļauti UNESCO pasaules kultūras mantojumā, un ar krāšņiem mūzikas festivāliem. 

Mūzikas festivāli piedāvā izcilāko Latvijas un ārzemju mākslinieku koncertus, baleta uzvedumus, pasaules pirmatskaņojumus, multimediālus pasākumus, brīvdabas izrādes un pasākumus bērniem. 

No Rīgas nākuši tādas izcilas mūzikas personības kā Gidons Krēmers, Miša Maiskis, Māris Liepa, Raimonds Pauls, Kristīne Opolais, Elīna Garanča un citi. 

Rīgā koncertus snieguši Berlīnes Filharmoniķi,  Bavarian Radio Symphony Orchestra, City of Birmingham Symphony Orchestra;  diriģenti - Mariss Jansons, Andris Nelsons, Valērijs Gergijevs;  dziedātāji - Andrea Bočelli,  Anna Ņetrebko un citi pasaulē vadošie mūziķi. 

Festivālu laikā koncerti notiek vēsturiski nozīmīgās vietās: koncertzālēs, operā, dievnamos, Latvijas pilīs un muižās, kā arī šarmantās Vecrīgas ielu kafejnīcās un restorānos, pulcējot tūkstošiem klausītāju.

2014. gadā Rīga bija Eiropas Kultūras galvaspilsēta.

 
TIEŠRAIDES koncerti: