Jāņa Zābera I Starptautiskais vokālistu konkurss

JĀŅA ZĀBERA I STARPTAUTISKAIS VOKĀLISTU KONKURSS
Godinot izcilā latviešu dziedātāja Jāņa Zābera piemiņu, no š.g. 28.septembra līdz 1.oktobrim VEF kultūras pilī /Ropažu iela 2, Rīga, LV-1039/ tiek rīkots pirmais Jāņa Zābera Starptautiskais vokālistu konkurss.
Tajā aicināti piedalīties dažādu valstu mūzikas skolu, vidusskolu, koledžu un mūzikas augstskolu studenti un absolventi vecumā no 10 līdz 35 gadiem, kā arī audzēkņi, kas vokālo mākslu mācās privātās skolās vai privāti pie vokālās nozares speciālistiem.
Žūrijas darbā piedalās ievērojami solisti un vokālie pedagogi ar starptautisku pieredzi no Latvijas un ārvalstīm:
• amerikāņu operdziedātāja, Vīnes mūzikas un izpildītājmākslas universitātes profesore Klaudija Viska (Claudia Visca),
• pasaulē dziedošie latviešu operdziedātāji Inga Kalna un Egīls Siliņš,
• latviešu dziedātāja un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas docētāja Ieva Parša,
• muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs, Jāņa Zābera Starptautiskā vokālistu konkursa mākslinieciskais vadītājs Dr.paed. Edgars Kramiņš.
Konkursa programma tiek sakņota Jāņa Zābera radošajā biogrāfijā un konkursantiem dots uzdevums atskaņot to vokālo mūziku, kuru savulaik dziedājis mūsu izcilais tautietis – tautas dziesmas, kamermūziku, romances, estrādes un bērnu dziesmas, neapoliešu dziesmas un operu ārijas. Līdz ar to arī konkursa muzikālais materiāls ir pietiekoši plašs un interesants.
Īsteni sekmīgs dziedātājs ir spējīgs apliecināt savas vokālās prasmes visdažādākos mūzikas žanros un veidos. Jāņa Zābera vokālais sniegums visplašākajā mūzikas spektrā aizvien nav pārspēts. Viņš dziedājis ne tikai operu ārijas lielākajos opernamos (“La Scala” Itālijā, “Lielais teātris” Maskavā, “Marinskas operteātris” Sanktpēterburgā un citur), bet arī daudzos koncertos un studiju ierakstos.
Ikviens interesents var sekot līdzi visām trim konkursa kārtām:
• 2019.gada 29.septembrī plkst. 11:00 konkursa 1.kārta
• 2019.gada 29.septembrī plkst. 17:00 konkursa 2.kārta
• 2019.gada 30.septembrī plkst. 18:00 konkursa fināls
Informācija par konkursu: www.zaberscompetition.lv.
 

Порекомендовать