Bl!ndman saksofonu kvintets#Bahs32reģistri

PASAULE LIELAJĀ DZINTARĀ / BEĻĢIJA

Monumentālā Johana Sebastiana Baha ērģeļmūzika piecu saksofonu izpildījumā

Apvienību BL!NDMAN saksofonists un komponists Ēriks Sleišims izveidojis pirms 30 gadiem, un jau kopš darbības pirmsākumiem tā nepārtraukti eksperimentē, attīstot jaunas spēles tehnikas un ievērojami paplašinot kā saksofona repertuāru, tā arī žanru robežas.

Seno mūziku atskaņojot ar mūsdienu instrumentiem, BL!NDMAN izvairās no tās kādreizējā skanējuma imitācijām, tiecoties sasniegt reformējošu transformāciju, lai to parādītu jaunā gaismā. Ļoti būtisks šī procesa atklāsmē ir tembrs un tas, ka tā veidošanu ietekmē viss mūziķa ķermenis, arī elpošana un balss aparāts.

Baroka laikmetā ērģelēm piemita orķestrāla skanējuma vēriens, un Bahs to pilnībā izmantoja. Sadalot partitūru atsevišķās balsīs, jo skaidrāk atklājas šo ērģeļdarbu burvība. 32 stabuļu lielajām ērģelēm tik tipisko zemo skanējumu ansamblis panāk, pateicoties ārkārtīgi zema skanējuma apveltītā tubax saksofona un elektronikas izmantojumam. Tādējādi BL!NDMAN saksofonu kvintets kļūst par cilvēkiem - ērģelēm, kuras darbina elpa.

Baha laikos ērģeles bija kā liels sintezators, “instrumentu karaliene”, kas sniedza neskaitāmas noskaņas un iespējas. Lai atskaņotu polifonisku mūziku, ērģelniekam manuāli jāveic plaša reģistru maiņa, pateicoties kam iespējama perfekta balsu izsekošana. Kvartets šo principu spēj īstenot, izmantojot katra saksofona - soprāna, alta, tenora un baritona – specifisko skanējuma spektru. Tādējādi rodas aizraujoša saspēle, kurā motīvi un melodijas no viena intrumenta balss uz jau citu pārplūst teju nemanāmi. Instrumentācija cieši seko mūzikas uzbūvei, un gluži kā fūgā varam izsekot tēmu un atbilžu, pretsalikumu un intermēdiju secīgajām likumsakarībām, vai nemitīgajai variāciju mijai pasakaljā,” teicis Ēriks Sleišims (Eric Sleichim), BL!NDMAN mākslinieciskais vadītājs.

Programma:

Johans Sebastians Bahs (Johann Sebastian Bach, 1685-1750) / Ērika Sleišima pārlikums

BWV 598: Pedal-exercitium solminorā

BWV 582: Passacaglia & Fuga dominorā

Organ Chorale: Meine Seele

BWV 583: Trio dominorā

BWV 564: Toccata domažorā

Starpbrīdis

Pjērs Bartolomē (Pierre Bartholomée, dz.1937)

                Ricercar

Johans Sebastians Bahs / Ērika Sleišima pārlikums

BWV 535: Prelude & Fugue solminorā

BWV 596: Organ Concerto reminorā

Piedalās:

Kūns Māss (Koen Maas, soprāna saksofons)

Pīters Pellenss (Pieter Pellens, alta saksofons)

Pīts Rebels (Piet Rebel, tenora saksofons)

Rafs Mintens (Raf Minten, baritona saksofons)

Ēriks Sleišims (Eric Sleichim, tubax saksofons un elektronika)

Koncerts 2 daļās, norises ilgums līdz 2 stundām.

Norises vieta: Lielā zāle

Organizē: Lielais dzintars

 Personas ar kustību traucējumiem aicinātas iegādāties ieejas biļeti nevis numurētu sēdvietu. Personai, ierodoties uz pasākumu, koncertzāles personāls palīdzēs nokļūt zālē un parādīs īpaši paredzētu sēdvietu

 

 

Cienījamie koncertzāles “Lielais dzintars” apmeklētāji!

Lūdzam ievērot SIA “Lielais Dzintars” noteikumus, lai kultūras pasākuma baudīšana būtu patīkama ikvienam apmeklētājam.
Koncertzāle “Lielais dzintars” apmeklētājus gaida jau stundu pirms pasākuma sākuma. 

Biļetes uz koncertzāles pasākumiem jāiegādājas katram pasākuma apmeklētājam, ievērojot, ka uz pasākumiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, bērni līdz 5 gadu vecumam netiek ielaisti. Vecāki (pavadošās personas) ar bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem lūgti iegādāties biļetes parterā un/vai zāles izejas durvju tuvumā, lai gadījumā, ja bērnam pasākuma laikā nepieciešams atstāt pasākuma zāli, to varētu izdarīt pēc iespējas nemanāmāk, netraucējot citus pasākuma apmeklētājus.

Apmeklētājiem ratiņkrēslos un viņu pavadonim, iepriekš piesakoties, piedāvājam īpašas vietas parterā. Īpašās biļetes iespējams rezervēt un iegādāties tikai koncertzāles “Lielais dzintars” Informācijas centrā pa tālruni +371 63424555, e-pastu[email protected] 
Informācijas centra darbinieks - kasieris informēs koncertzāles Klientu apkalpošanas daļu, kas nodrošinās vietu pieejamību. Ierodoties uz pasākumu, lūdzam vērsties Informācijas centrā, kura personāls palīdzēs nokļūt vajadzīgajā stāvā un sēdvietā. Ēkā ierīkots panorāmas lifts, lai apmeklētāji ar kustību traucējumiem varētu nokļūt nepieciešamajā ēkas stāvā.

Lūdzam koncertzālē ierasties savlaicīgi - pēc 3. zvana, sākoties pasākumam, ieeja zālē tiek pārtraukta. 
Koncertzāles apmeklētājiem ir pienākums pirms ieiešanas zālē izslēgt mobilos telefonus, atskaņotājus, pulksteņu vai citu elektronisko ierīču skaņas signālus. 

Apmeklētajiem ir aizliegts lietot un izmantot fotoaparātus, kino un video kameras, kā arī skaņu ieraksta aparatūru koncertzālē un pasākuma laikā. Fotografēšana, filmēšana un audio ieraksta veikšana ir pieļaujama tikai profesionāliem mērķiem, iepriekš saņemot SIA “Lielais Dzintars” atļauju.


Pasākuma laikā var tikt veikta arī filmēšana un fotografēšana no SIA “Lielais dzintars”, pasākuma rīkotāja, pasākumu mākslinieku un citu tam pilnvaroto personu puses. Iegādājoties biļeti uz pasākumu un / vai apmeklējot koncertzāli “Lielais dzintars”, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts, ka viņa attēls var tikt izmantots filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos, visas tiesības uz šādu materiālu un tā izmantošanu pieder SIA “Lielais Dzintars” vai attiecīgi pilnvarotajai trešajai personai, šādu materiālu (izņemot SIA “Lielais Dzintars” pastāvīgajā video novērošanā fiksēto un apsardzes nofilmēto materiālu) SIA “Lielais Dzintars”, pasākuma rīkotājs vai attiecīgi pilnvarotā trešā persona var izmantot pēc saviem ieskatiem visā pasaulē jebkuros plašsaziņas līdzekļos reklāmas nolūkos vai citam mērķim, kā arī komerciālos nolūkos, piemēram, DVD izdošanā, bez jebkādas atlīdzības vai kompensācijām par iepriekš minēto apmeklētājam.


Māksliniekiem domātos ziedus vai dāvanas ir iespējams atstāt pie garderobistiem koncertzāles 2. stāvā, uz īpašas kartiņas norādot adresātu. Jūsu veltes tiks pasniegtas tieši uz skatuves.

Lai koncertzāles "Lielais dzintars" apmeklējums kļūst par neaizmirstamu notikumu!

 

 
Nav gaidāmo pasākumu