Tirdzniecības vietas

Rīgas Doma meiteņu koru biedrība

Rīgas Doma meiteņu kora biedrība

 Dibināta 2004.gadā Jāņa Erenštreita vadībā kā “Zēnu koru festivāla “Rīgas Doms” biedrība”, piedzīvojusi divas nosaukuma un sastāva maiņas, šobrīd Rīgas Doma meiteņu kora biedrība (kopš 2016.gada) ir patstāvīga organizācija, kas realizē mūzikas un kultūras projektus Rīgā un Latvijā, kā arī sadarbojas ar dažādām institūcijām ārvalstīs.

Rīgas Doma meiteņu kora biedrības uzdevumos ietilpst:

 • sekmēt Rīgas Doma meiteņu kora darbību Latvijas un pasaules mērogā,
 • veicināt jaundarbu radīšanu viendabīgo balsu koru sastāviem, tādējādi veidojot un papildinot repertuāra klāstu Latvijas bērnu/meiteņu koriem,
 • veicināt Latvijas bērnu un jauniešu koru dziedāšanas tradīcijas un mākslinieciskās kvalitātes izaugsmi,
 • ieskaņot latviešu komponistu mūziku CD, lai tādējādi padarītu to pieejamu profesionāļiem un interesentiem Latvijā un pasaulē,
 • producēt koncertus, uzvedumus un operas,
 • organizēt meistarklases un seminārus koru diriģentiem,
 • organizēt kora sadarbību ar Latvijas un starptautiskām kultūras organizācijām,
 • veidot starptautisko sadarbību dažādos izglītojošos un mākslas projektos,
 • iesaistīties citu organizāciju veidotos kultūras projektos.

Biedrības valdē darbojas Rīgas Doma meiteņu kora diriģente Aira Birziņa un kora direktore Inese Beķere. Biedrība aktīvi piedalās Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes, kā arī citu pilsētu pašvaldību izsludinātajos kultūras konkursos par iespēju saņemt finansējumu aktivitāšu veikšanai. Biedrības darbības realizēšanai tiek piesaistīti fondu un sponsoru līdzekļi, un biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

 

Biedrības realizētie projekti

2014

 • Projekts “Kartupeļu opera” kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros

Projektā „Kartupeļu opera” ietilpa populārzinātniska un izzinoša portāla par kartupeļiem izveide www.kartupelis.lv, interaktīva spēle Draugs podā vai Kartupeļa dienasgrāmata, kuras dalībnieki skolēni audzēja podos kartupeļus un apguva labas uzvedības principus virtuālajā vidē, un krāšņa operas izrāde ģimenei ar skolas vecuma bērniem „Kartupeļu opera” (www.kartupeluopera.lv) par piedzīvojumiem pilno Kartupelēna un viņa ģimenes ceļojumu no Dienvidamerikas Andu kalniem līdz pat Kurzemes hercogistei tagadējā Latvijā.

Uzvedums tika veidots uz dzejnieces Ineses Zanderes oriģinālas idejas un stāsta pamata, iesaistot mūzikas radīšanā sešus latviešu komponistus (Lolita Ritmane, Evija Skuķe,  Rihards Dubra, Līga Celma-Kursiete, Andris Sējāns, Mārtiņš Brauns). Projekta rezultāts bija iestudējums kopā ar Latvijas Nacionālās operas un Latvijas Radio kora solistiem, Kartupeļu operas kamerorķestri (orķestra pamatsastāvā mūziķi no „Sinfonietta Rīga” un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra) un Rīgas Doma meiteņu kori TIARA (kopumā 120 cilvēku liels sastāvs), ko veidoja spilgta radošā komanda: režisore Margo Zālīte, tērpu māksliniece Liene Dobrāja, scenogrāfi Ineta Sipunova un Oskars Dreģis, horeogrāfs Alberts Kivlenieks. „Kartupeļu operas” iestudējuma mākslinieciskā vadītāja un diriģente bija Aira Birziņa. Uzveduma pirmizrāde notika 24.11.2014. Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē, kopumā tika parādītas 10 izrādes dažādās Latvijas koncertzālēs – Latgales vēstniecībā “Gors”, Liepājas teātrī, Ventspils Teātra namā “Jūras vārti”, Vidzemes koncertzālē „Cēsis” un 2015.gada pavasarī atkal Rīgā koncertzālē „Rīga”.

2015

 • Izrādes “Kartupeļu opera” Latvijas pilsētās
 • Kora dalība konkursos un festivālos

09.09.–13.09. Starptautiskais jauniešu koru festivāls „EUROTREFF`15” Wolfenbüttel (Vācija), piedalās kora jaunākā grupa (4.–6.klase)

23.10.–02.11. 47. Tolosas koru konkurss (Spānija), iegūta 2.vieta bērnu koru kategorijā, sniegti četri solo koncerti baznīcās un koncertzālēs dažādās pilsētās, piedalās kora vecākā grupa (7.–9.klase)

 

2016

 • Koncertuzveduma „Gribas drusku pablēņoties” izrādes, nošu grāmatas un CD „Gribas drusku pablēņoties” atkārtots izdevums
 • Koncertuzvedums komunistiskā genocīda upuru piemiņai – Jura Kulakova un Pētera Aigara
  dramatiskā kantāte „Sarkanais vilciens” Lielajā ģildē Rīgā 14.06.
 • Kora dalība meistarklasēs un festivālos

26.08.–30.08. Rīgas Doma meiteņu kora TIARA meistarklases un koncerti Britu Kordiriģentu asociācijas konferencē Vinčesterā, koncerts Londonā, piedalās kora vecākā grupa (7.–9.klase)

14.11.–22.11. Rīgas Doma meiteņu kora TIARA koncertturneja Vācijā un Austrijā, dalība Starptautiskajā koru festivālā „Voices of Spirit” Grācā (meistarklase, koncerti), piedalās kora jaunākā grupa (4.–7.klase)

2017

 • Īpaši Rīgas Doma meiteņu korim TIARA komponētu jaundarbu – latviešu tautasdziesmu apdaru, citu latviešu autoru oriģināldziesmu – ieskaņojums divos CD
 • 07.–26.07. dalība 11.Pasaules kormūzikas simpozijā Barselonā (Spānija). Rīgas Doma meiteņu koris TIARA ir Starptautiskās Kora mūzikas federācijas (IFCM) vēstnieks pasaulē 2017.gadā
 • 10.–09.10. piedalīšanās Esenes Doma meiteņu kora 25.jubilejas festivālā Esenes Domā (Vācija)
 • 12. Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 20 gadu jubilejas koncerts LU Lielajā aulā
 • Rīgas Doma meiteņu kora TIARA 20 gadu jubilejas pasākumu plāna realizēšana

Rīgas Doma meiteņu kora sadarbības partneri 2015./2016. sezonā

Rīgas Doms

SIA DBA tehnoloģijas

Rīgas dome

SIA Kokpārstrāde98

SIA DBG

Pasākuma nosaukums Datums Laiks Cena Pirkt

Imants Ramiņš. Opera LAKSTĪGALALielā ģilde

27.jan. 2019

16:00

10.00€7.00€ Pirkt
Pasākuma nosaukums Datums Laiks

Imants Ramiņš. Opera LAKSTĪGALALielā ģilde

27.jan. 2019

16:00

Cenas Pirkt